Nici z hitowego pojedynku Igi Świątek. Rywalka rezygnuje

Polscy tenisiści 31 grudnia rozpoczną rywalizację w turnieju United Cup. W meczu otwarcia można było liczyć na pojedynek Igi Świątek z mistrzynią tegorocznego Wimbledonu, Jeleną Rybakiną. Niestety najlepsza rakieta Kazachstanu nie zdecydowała się na udział w zmaganiach.

31 grudnia rozpocznie się premierowa edycja tenisowego United Cup. W rywalizacji w Australii weźmie udział 18 drużyn narodowych, które będą walczyć o tytuł najlepszej nacji świata. Rozgrywki są swego rodzaju zastępstwem dla Pucharu Hopmana, w którym rywalizowali najlepsi tenisiści z zakwalifikowanych drużyn. W 2015 roku rywalizację w Australii wygrali Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Iga Świątek mogła rozpocząć nowy sezon od starcia z mistrzynią Wimbledonu. Rywalka ograbiła kibiców z marzeń 

W United Cup udział weźmie reprezentacja Polski, w której pierwsze skrzypce będą grali liderka rankingu WTA Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Polscy tenisiści będą rywalizować w grupie B, a ich rywalami będą drużyny ze Szwajcarii i Kazachstanu. To pozwalało mieć nadzieję na starcie dwóch tegorocznych mistrzyń wielkoszlemowych. Mowa o pojedynku Świątek z triumfatorką Wimbledonu, Jeleną Rybakiną. Do tego spotkania jednak nie dojdzie, bowiem pierwsza rakieta Kazachstanu nie zdecydowała się wziąć udziału w rywalizacji.

Mirosław Skrzypczyński (po prawej)PZT rozsławił Polskę na cały świat. Niestety

Tym samym Świątek na początek zmagań w Brisbane zmierzy się z Julią Putincewą, a mecz ten odbędzie się 31 grudnia. Później liderkę światowego rankingu czeka starcie z mistrzynią olimpijską z Tokio, Belindą Bencić ze Szwajcarii. Będzie to więc dobre przetarcie dla 21-latki przed startem kolejnego sezonu. 

Mecze w United Cup będą rozgrywane przez dwa dni. W pierwszym dniu zaplanowano po jednym spotkaniu singlowym kobiet i mężczyzn, a w drugim, oprócz meczów singlowych, rozegrany zostanie mecz deblów mieszanych. Oprócz Świątek i Hurkacza barw Polski będą bronić Magda Linette, Weronika Falkowska, Alicja Rosolska, Kamil Majchrzak, Daniel Michalski i Łukasz Kubot. Rywalizacja o tytuł najlepszej drużyny świata potrwa w dniach 29 grudnia - 8 stycznia.

Hubert Hurkacz ramię w ramię z Igą Świątek. Hubert Hurkacz ramię w ramię z Igą Świątek. "Żaden trener"

Więcej o: