Tyle punktów ma Iga Świątek na koniec sezonu. Niewiarygodne. Przeszła do historii

Ponad 11 tysięcy punktów w rankingu WTA będzie miała Iga Świątek na koniec sezonu 2022. To najlepszy wynik od 2013 roku, gdy rekordową liczbę ponad 13 tys. punktów miała Serena Williams.

Kilka dni temu Iga Świątek (1. WTA) rozpoczęła zmagania w turnieju WTA Finals, który był jej ostatnim startem w tym sezonie. Przez fazę grupową przeszła jak burza, pokonując kolejno Darię Kasatkinę (8. WTA, 6:2, 6:3), Caroline Garcię (6. WTA, 6:3, 6:2) oraz Coco Gauff (4. WTA, 6:3, 6:0). Dzięki temu z pierwszego miejsca w grupie awansowała do półfinału.

Zobacz wideo Sukces, którego Świątek się nie spodziewała [SPORT.PL LIVE #34]

Niesamowity wynik Świątek. Lepsza tylko Serena Williams 

Na tym etapie turnieju jej rywalką była Aryna Sabalenka (7. WTA). W tym roku mierzyła się z nią czterokrotnie i za każdym razem wygrywała. Piąty pojedynek lepiej rozpoczęła Białorusinka, która w pierwszym secie wygrała 6:2. W kolejnym padł taki sam wynik, tyle że dla Polki, przez co o wyniku zadecydowała trzecia partia. W niej 6:1 zwyciężyła Sabalenka, dzięki czemu awansowała do finału.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomimo porażki w półfinale WTA Finals, ten sezon był dla polskiej tenisistki niezwykle udany. Jej wyniki znajdują odzwierciedlenie w rankingu WTA, gdzie wykręciła najlepszy wynik od lat.

- Iga Świątek zakończy rok z 11 085 punktami rankingowymi. Od czasu wprowadzenia rankingów WTA tylko Serena Williams miała więcej punktów. Pod względem liczby zdobytych punktów w rankingu na koniec roku jest to drugi wynik w historii, za 13 260 punktami Williams w 2013 roku - czytamy na twitterowym profilu portalu WTA Insider.

Sabalenka zagra z Garcią w finale WTA Finals

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu Świątek z Sabalenką było wiadomo, że zwyciężczyni w finale zagra z Garcią. Francuzka w półfinale pokonała 6:3, 6:2 Marię Sakkari (5. WTA), która, podobnie jak Polka, zmagania w grupie zakończyła na pierwszym miejscu. Pojedynek na wagę tytułu odbędzie się we wtorek 8 listopada o godzinie 2:00 czasu polskiego. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.