Świątek przed szansą na komplet zwycięstw. Kiedy i gdzie oglądać mecz z Coco Gauff? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Przed Igą Świątek ostatni mecz grupowy podczas WTA Finals. Polka, która jest już pewna udziału w półfinale, zmierzy się z Amerykanką Coco Gauff. Spotkanie to powinno się rozpocząć w nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:00 czasu polskiego. Gdzie oglądać to starcie? Transmisja TV, stream online.

Poznaliśmy już ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B podczas WTA Finals. Zwycięstwo w grupie przypieczętowała niepokonana Maria Sakari (5. WTA), a drugą przepustkę do półfinału wywalczyła Aryna Sabalenka (7. WTA). Właśnie Białorusinka będzie rywalką Igi Świątek (1. WTA) w walce o finał zmagań w Fort Worth w Teksasie. Przed tym meczem Polkę czeka jednak ostatni pojedynek w grupie.

Świątek już pewna udziału w półfinale WTA Finals, czas na ostatni mecz w grupie. Bardzo wygodna rywalka

Świątek zmagania w turnieju mistrzyń rozpoczęła od pewnego zwycięstwa z Darią Kasatkiną (8. WTA). Liderka światowego rankingu nie dała również żadnych szans Caroline Garcii (6. WTA). Francuzka tylko na początku potrafiła dotrzymać kroku faworytce i po przełamaniu wyszła na 2:1. Polka od razu odrobiła stratę, by po drugim przełamaniu w końcówce seta wygrać 6:3. Drugi set był już popisem 21-latki, która pewnie zmierzała w kierunku zwycięstwa. Dwukrotnie odebrała podanie Garcii i wygrała partię 6:2. To pozwoliło jej już na tym etapie zapewnić awans do półfinału.

Przed liderką światowego rankingu ostatni mecz w grupie A. Jej rywalką będzie Coco Gauff (4. WTA), która jak do tej pory poniosła dwie porażki. Amerykanka na otwarcie przegrała w dwóch setach z Garcią, by później w takim samym stosunku przegrać z Kasatkiną. Młoda gwiazda jest już więc bez szans na miejsce w półfinale, a o awans w bezpośrednim starciu powalczą Francuzka i Rosjanka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bilans dotychczasowych spotkań zdecydowanie wskazuje na zwycięstwo Świątek. Tenisistki mierzyły się jak do tej pory czterokrotnie i za każdym razem lepsza była Polak. 21-latka nie oddała nawet rywalce seta, co pokazuje, że także w tym starciu będzie faworytką. Po raz ostatni panie grały ze sobą w ćwierćfinale turnieju WTA w San Diego. Wówczas Świątek wygrała 6:0, 6:3, a kolejna porażka była dla Amerykanki bardzo kosztowna.

Iga Świątek - Coco Gauff w WTA Finals. Gdzie i kiedy oglądać to spotkanie?

Mecz Igi Świątek z Coco Gauff w fazie grupowej WTA Finals odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:00 czasu polskiego. Transmisję z tego starcia będzie można zobaczyć w telewizji na CANAL+Sport oraz w internecie za pośrednictwem platformy CANAL+online.