Świątek przed szansą na komplet zwycięstw. Kiedy i gdzie oglądać mecz z Coco Gauff? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Przed Igą Świątek ostatni mecz grupowy podczas WTA Finals. Polka, która jest już pewna udziału w półfinale, zmierzy się z Amerykanką Coco Gauff. Spotkanie to powinno się rozpocząć w nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:00 czasu polskiego. Gdzie oglądać to starcie? Transmisja TV, stream online.

Poznaliśmy już ostateczne rozstrzygnięcia w grupie B podczas WTA Finals. Zwycięstwo w grupie przypieczętowała niepokonana Maria Sakari (5. WTA), a drugą przepustkę do półfinału wywalczyła Aryna Sabalenka (7. WTA). Właśnie Białorusinka będzie rywalką Igi Świątek (1. WTA) w walce o finał zmagań w Fort Worth w Teksasie. Przed tym meczem Polkę czeka jednak ostatni pojedynek w grupie.

Świątek już pewna udziału w półfinale WTA Finals, czas na ostatni mecz w grupie. Bardzo wygodna rywalka

Świątek zmagania w turnieju mistrzyń rozpoczęła od pewnego zwycięstwa z Darią Kasatkiną (8. WTA). Liderka światowego rankingu nie dała również żadnych szans Caroline Garcii (6. WTA). Francuzka tylko na początku potrafiła dotrzymać kroku faworytce i po przełamaniu wyszła na 2:1. Polka od razu odrobiła stratę, by po drugim przełamaniu w końcówce seta wygrać 6:3. Drugi set był już popisem 21-latki, która pewnie zmierzała w kierunku zwycięstwa. Dwukrotnie odebrała podanie Garcii i wygrała partię 6:2. To pozwoliło jej już na tym etapie zapewnić awans do półfinału.

Szokujące sceny na korcie. Mężczyzna bije córkęTenisistka brutalnie pobita po treningu przez ojca. Szokujące tłumaczenia

Przed liderką światowego rankingu ostatni mecz w grupie A. Jej rywalką będzie Coco Gauff (4. WTA), która jak do tej pory poniosła dwie porażki. Amerykanka na otwarcie przegrała w dwóch setach z Garcią, by później w takim samym stosunku przegrać z Kasatkiną. Młoda gwiazda jest już więc bez szans na miejsce w półfinale, a o awans w bezpośrednim starciu powalczą Francuzka i Rosjanka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bilans dotychczasowych spotkań zdecydowanie wskazuje na zwycięstwo Świątek. Tenisistki mierzyły się jak do tej pory czterokrotnie i za każdym razem lepsza była Polak. 21-latka nie oddała nawet rywalce seta, co pokazuje, że także w tym starciu będzie faworytką. Po raz ostatni panie grały ze sobą w ćwierćfinale turnieju WTA w San Diego. Wówczas Świątek wygrała 6:0, 6:3, a kolejna porażka była dla Amerykanki bardzo kosztowna.

Sensacja w WTA Finals. Największa rywalka Świątek poza turniejemSensacja w WTA Finals. Największa rywalka Świątek poza turniejem

Iga Świątek - Coco Gauff w WTA Finals. Gdzie i kiedy oglądać to spotkanie?

Mecz Igi Świątek z Coco Gauff w fazie grupowej WTA Finals odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:00 czasu polskiego. Transmisję z tego starcia będzie można zobaczyć w telewizji na CANAL+Sport oraz w internecie za pośrednictwem platformy CANAL+online.