Iga Świątek poznała rywalkę w półfinale WTA Finals. W tym roku z nią nie przegrała

Aryna Sabalenka będzie rywalką Igi Świątek w półfinale WTA Finals w Fort Worth. Białorusinka awansowała do kolejnej fazy dzięki porażce Onsa Jabeur z Marią Sakkari. To będzie szósty pojedynek obu tenisistek, a piąty w tym roku.

Iga Świątek (1. WTA) prezentuje rewelacyjną formę w WTA Finals. Liderka rankingu WTA na początek rywalizacji pokonała w dwóch setach Darię Kasatkinę (8. WTA), pozwalając rywalce wygrać jedynie 5 gemów. Tyle samo zdołała w czwartek ugrać Caroline Garcia (6. WTA), a zwycięstwo nad Francuzką zapewniło Polce awans do półfinału turnieju mistrzyń i to z pierwszego miejsca.

Znamy rywalkę Igi Świątek w WTA finals

Otwarte pozostawało pytanie, z kim się zmierzy. Kluczowe było spotkanie w frugiej grupie, gdzie Maria Sakkari mierzyła się z Ons Jabeur. Tunezyjka potrzebowała wygranej w dwóch setach, aby awansować. Nie wygrała jednak ani jednego. Górą była Sakkari, która już wcześniej miała zapewniony awans.

Tai wynik sprawił, że do kolejnej fazy z drugiego miejsca awansowała Aryna Sabalenka. Ona również przegrała z Sakkari, ale wygrała z Jabeur i Jessicą Pegulą. To właśnie Białorusinka będzie rywalką Igi Świątek w półfinale turnieju.

To będzie szóste spotkanie obu zawodniczek. Pierwsze miało miejsce właśnie podczas WTA Finals rok temu w Guadalajarze. Wówczas po trzech setach lepsza okazała się Sabalenka (2:6, 6:2, 7:5). Następnie obie tenisistki spotkały się jeszcze czterokrotnie. Wszystkie mecze odbyły się w tym roku. I wszystkie zakończyły się wygraną Świątek. Polka triumfowała w Dosze (6:2, 6:3), Stuttgarcie (6:2, 6:2), Rzymie (6:2, 6:1) i w Nowym Jorku podczas US Open (3:6, 6:1, 6:4). Warto wspomnieć, że wszystkie wyżej wymienione, tegoroczne turnieje zakończyły się zwycięstwem Igi Świątek. Oby to był dobry znak.

Polkę czeka jeszcze jeden mecz w grupie Tracy Austin. Pierwsza rakieta świata zagra z Coco Gauff, która nie ma już szans na wyjście z grupy. O awans powalczą za to Caroline Garcia i Daria Kasatkina.