Niepokonana Świątek walczy o kolejne zwycięstwo w WTA Finals. Kiedy kolejny mecz? [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Iga Świątek po dwóch zwycięstwach w WTA Finals jest liderką grupy A. Polka o przypieczętowanie zwycięstwa w grupie powalczy z Coco Gauff, która po dwóch porażkach może zapomnieć o awansie do półfinału. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 5 listopada około godz. 22:00 czasu polskiego.

Iga Świątek (1. WTA) prezentuje rewelacyjną formę w WTA Finals. Liderka rankingu WTA na początek rywalizacji pokonała w dwóch setach Darię Kasatkinę (8. WTA), pozwalając rywalce wygrać jedynie 5 gemów. Tyle samo zdołała w czwartek ugrać Caroline Garcia (6. WTA), a zwycięstwo nad Francuzką zapewniło Polce awans do półfinału turnieju mistrzyń.

Świątek powalczy o trzecie zwycięstwo w WTA Finals. Znakomity bilans z następną rywalką

Garcia potrafiła dotrzymać kroku faworytce tylko na początku spotkania. W trzecim gemie przełamała Polkę i wyszła na 2:1. Było to jedyne prowadzenie Francuzki w całym spotkaniu. Później kontrolę na boisku przejęła 21-latka, która od razu odrobiła stratę, by później ponownie przełamać rywalkę i wygrać seta 6:3. W drugiej partii liderka rankingu dołożyła kolejne dwa przełamania, co pozwoliło jej wygrać 6:2 i udanie zrewanżować się za jedną z ośmiu porażek w tym sezonie. Przypomnijmy, że Garcia pokonała Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Warszawie, by później sięgnąć po tytuł.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

21-latka po dwóch zwycięstwach jest liderką grupy Tracy Austin. W ostatnim meczu rywalką Polki będzie Coco Gauff (4. WTA), która nie zaliczy występu w WTA Finals do udanych. Amerykanka na początek przegrała 4:6, 3:6 z Garcią, a w drugim meczu musiała uznać wyższość Kasatkiny. Choć w pierwszym secie Gauff prowadziła 4:1, pozwoliła Rosjance się dogonić, by przegrać po wyrównanym tie-breaku 6:7(6-8). Drugi set był pełen przełamań, a jedno więcej zanotowała Kasatkina, która wygrała 6:3 i zachowała szanse na awans do półfinału, pozbawiając ich tym samym rywalkę.

Spotkanie Świątek z Gauff odbędzie się w sobotę 5 listopada o godzinie 22:00. Będzie to piąty pojedynek obu tenisistek. Dotychczasowe cztery starcia wygrywała liderka światowego rankingu, za każdym razem pokonują Amerykankę w dwóch setach. Ostatni mecz miał miejsce w ćwierćfinale turnieju WTA w San Diego. 21-latka wygrała 6:0, 6:3, by później sięgnąć po końcowy triumf. Wcześniej Świątek pokonała Gauff między innymi w finale tegorocznego French Open, wygrywając drugi turniej wielkoszlemowy w karierze.