Niesamowity gest Hurkacza. Urzekł po meczu publiczność [WIDEO]

Hubert Hurkacz pokonał Adriana Mannarino w pierwszej rundzie turnieju ATP 1000 w paryskiej hali Bercy. Gest Polaka schodzącego z kortu urzekł francuską publiczność.

Polak ograł reprezentanta gospodarzy w dwóch setach - 7:6(4), 6:4. W całym meczu oglądaliśmy tylko jedno przełamanie, lecz na szczęście na swoim koncie zaliczył je Hurkacz, dzięki czemu wygrał drugiego seta. Wrocławianin w trakcie meczu obronił aż osiem break pointów i zaserwował dwadzieścia asów. Tym samym zrewanżował się Mannarino za porażkę z Australian Open na początku tego roku.

Bardzo często po meczach na głównym obiekcie zawodnicy mają okazję złożyć autograf na kamerze. Nie inaczej było po spotkaniu Polaka, który na obiektywnie napisał "Paris", dorysowując obok serduszko. Na taki gest bardzo ciepło zareagowała publiczność, którą urzekło zachowanie Hurkacza.

25-latek w drugiej rundzie turnieju w Paryżu zmierzy się z wygranym spotkania Holger Rune - Stan Wawrinka. Młody Duńczyk jest faworytem tego spotkania, gdyż w ostatnich tygodniach ma na koncie zwycięstwo w turnieju w Sztokholmie i finał w Bazylei. Szwajcar natomiast stara się wrócić do formy i korzysta z "zamrożonego rankingu". Polak ma nadal szansę na występ w ATP Finals, lecz są one dość iluzoryczne, gdyż musiałby wygrać cały turniej.