Szokująca teoria ws. dopingu Simony Halep. "Jest ofiarą żony trenera"

- Jeśli ktoś myśli, że Simona Halep zażyłaby niedozwoloną substancję, to jest złośliwy, albo głupi - uważa biznesmen Sorin Ovidiu Vintu. Rumuński miliarder podzielił się szokującą teorią dotyczącą tego, kto mógł tenisistce podsunąć środki dopingujące.

Ogromny szok spotkał tenisowe środowisko, gdy w ubiegłym tygodniu gruchnęła informacja o zawieszeniu Simony Halep (9. WTA) za stosowanie dopingu. Rumuńska tenisistka miała przyjąć roxadustat, za co może jej grozić czteroletnia dyskwalifikacja. Wszyscy zastanawiają się, co mogłoby skłonić Halep do sięgnięcia po niedozwolone środki. Jednak pojawiła się teoria, że tenisistce podano zabronioną substancję, a cała sytuacja ma podłoże godne opery mydlanej.

Zobacz wideo

Zdaniem rumuńskiego biznesmena za dopingiem Simony Halep stoi żona jej obecnego trenera. "Ta kobieta to załatwiła"

- Obserwujemy pewnego rodzaju zmierzch bogów - twierdzi pompatycznie biznesmen i jeden z najbogatszych Rumunów, Sorin Ovidiu Vintu. - Wielcy gracze, wielcy sportowcy zaczynają osiągać słabsze wyniki, niż w czasach swojej świetności. Ale to jednocześnie nie znaczy, że nie pozostają wybitnymi sportowcami. Na przykład Cristiano Ronaldo, który jest wyszydzany przez podrzędnego trenera. Simona Halep, z której śmieją się ci nic nieznaczący. Halep jest prawdziwą profesjonalistką. Na tym poziomie ona dokładnie wie, czym jest doping. Jeśli ktoś myśli, że zażyłaby niedozwoloną substancję, to jest złośliwy, albo głupi. Najwyraźniej stała się ofiarą żony swojego trenera. Albo byłego trenera! - uważa Vintu.

Biznesmen wprost oskarża Adę Obilu, trzecią żonę Patricka Mouratoglou, który jest aktualnym trenerem dziewiątej rakiety świata. - To nie jest celowe oszustwo, albo zachowanie innych zawodniczek. To zagrywka tej kobiety (Obilu - przyp. red.)! - stwierdza. Rumuńskie media podkreślają, że jego słowa wpisują się w narrację o bliskości Halep z Mouratoglou, co miało rozgniewać żonę Francuza i być może skłonić do podania Halep dopingu.

- Szkoda, żeby Simona została zawieszona. Oczywiście, nie notuje już takich, jak kiedyś, ale to nie znaczy, że nie jest rumuńską reprezentantką. Nadal będę z niej dumny, jako sportowca. Nie wiem, jaka jest w życiu prywatnym, nie interesuje mnie to. Tak jak nie interesuje mnie życie wielkich pisarzy, a ich twórczość - konkluduje Vintu, właściciel firmy medialnej Realitatea-Catavencu. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Roksadustat podawany jest w formie tabletek, co wyjaśnił w rozmowie ze Sport.pl dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michał Rynkowski - Trudno sobie wyobrazić, aby dostał się do organizmu inną drogą niż doustną. Nie są mi znane preparaty zawierające tę substancję np. w formie maści czy innej postaci.

Simona Halep to jedna z najlepszych tenisistek świata. W październiku 2017 roku była numerem jeden światowego rankingu WTA. Wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe: Roland Garros 2018 i Wimbledon 2019.

Więcej o:
Copyright © Agora SA