"Więcej miłości dla Igi" - amerykański dziennikarz apeluje

- Więcej miłości dla Igi Świątek. Nawet z jej osiągnięciami, nawet z jej rankingiem jest niedoceniana - ocenił na Twitterze dziennikarz Tony Harris. Polka po kolejnych udanych tygodniach szykuje się do występu w WTA Finals. Turniej rozpocznie się 31 października.

Iga Świątek ma za sobą kapitalny sezon. 21-latka wygrała w 2022 roku osiem turniejów, w tym dwa Wielkie Szlemy i od 30 tygodni niezmiennie pozostaje liderką światowego rankingu WTA. Wielu zastanawia się, jak długo będzie dominowała i czy utrzyma formę na przyszły sezon.

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył"

Znany dziennikarz o Idze Świątek. "Jest niedoceniana"

Kilka dni temu Tennis Podcast zadał na Twitterze pytanie o to, kto zdaniem internautów będzie tenisowym dominatorem w 2023 roku. "Który tenisista od czasu US Open sprawił, że czujesz się najbardziej pozytywnie, jeśli chodzi o jego perspektywy w 2023 roku?" - czytamy.

Jedną z osób, które zdecydowały się na odpowiedź był dziennikarz Al Jazeera America, Tony Harris. Zwrócił uwagę na świetne wyniki Igi Świątek i zaznaczył, że jest ona niedoceniana. "Nie wiem, czy to odpowiedź na pytanie, ale chciałbym więcej miłości dla Igi Świątek. Nawet z jej osiągnięciami, nawet z jej pozycją w rankingu jest niedoceniana. Atletyzm, motor napędowy? Dajcie spokój..." - ocenił Harris.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazteta.pl.

Patrząc na tegoroczne osiągnięcia polskiej tenisistki, trudno nie zgodzić się z dziennikarzem. Polka była dominatorką na światowych kortach, czego dowodem może być choćby jej kosmiczna seria 37 wygranych meczów z rzędu i zasługuje na docenienie. Zdanie Harrisa podzielali także inni internauci, którzy z entuzjazmem komentowali jego wpis. 

Przed Igą Świątek jeszcze jeden ważny turniej w tym sezonie. 31 października w Fort Worth rozpocznie się rywalizacja w WTA Finals. Finał zaplanowano na 7 listopada. Losowanie odbędzie się w piątek 28 października.

Więcej o: