Świątek ucieka groźna rywalka. Badosa rezygnuje z walki o WTA Finals

Kolejna rywalka Igi Świątek straciła szansę na udział w WTA Finals. Paula Badosa wycofując się z turnieju WTA 1000 w Guadalajarze, straciła szanse na grę w prestiżowym turnieju.

31 wygranych i 20 porażek (60 proc. zwycięstw) - taki bilans w tym sezonie ma 24-letnia Paula Badosa (4. WTA). Hiszpanka nie może być zadowolona, bo wygrała zaledwie jeden turniej - na początku roku w Sydney.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Badosa straciła szansę na WTA Finals

W turniejach wielkoszlemowych też spisała się poniżej jej oczekiwań. W Australian Open i Wimbledonie odpadła w IV rundzie, w Roland Garros w trzeciej, a w US Open już po drugim meczu.

Niecodzienne zagranie MoutetaSprytnym trikiem zdobył punkt i się ukłonił. Szybko został wygwizdany [WIDEO]

Hiszpanka nie straciła wiele ze swoje waleczności, ale na jej drodze stanęła ostatnio choroba, dlatego została zmuszona do wycofania się podczas meczu drugiej rundy WTA 1000 w Guadalajarze z Victorią Azarenką po przegranej w pierwszym secie 6:2. To sprawiło, że ??Badosa nie ma możliwości zagrania w finałach WTA. W tym turnieju bierze udział osiem najlepszych tenisistek roku.

Paula Badosa kilka dni temu opowiedziała o swoich zmaganiach z depresją, lękiem i zwróciła uwagę na trudności, z jakimi borykają się młodzi sportowcy. Podkreśliła, że są oni lekceważeni przez opinię publiczną.

„Byli tacy, co myśleli, że jestem następną Marią Szarapową. Byłam bardzo młoda i nie byłam przygotowana do słuchania tego wszystkiego. Było dużo oczekiwań i presji. Ludzie, którzy mnie obserwowali, obojętnie gdzie grałam, oczekiwali, że wygram każdy mecz. To było dla mnie zbyt dużo - powiedziała Badosa w rozmowie z oficjalną stroną WTA.

Otwarcie też zdradziła, że miała depresję.

- Pamiętam, że kilka lat temu miałam depresję i dużo w sobie niepokoju. Swoje zrobiły też problemy zdrowotne. Moja głowa nie była przygotowana do słuchania wszystkich opinii kibiców, dziennikarzy i konkurowania z najlepszymi w światowym tourze. Być może nie byłam wystarczająco dojrzała, aby wiedzieć, jak radzić sobie z tymi wszystkimi emocjami. 2-3 lata były dla mnie bardzo trudne, dużo straciłam w rankingu WTA - dodała Badosa.

Hiszpanka sporo czasu spędzała w tym okresie w samotności. Nie pomogło jej to jednak.

- Pamiętam, że nawet normalne sprawy w życiu codziennym były dla mnie bardzo trudne. Pierwszą rzeczą, którą chcesz robić po powrocie do domu, jest wyjście z przyjaciółmi, wyjście do kina lub np. zrobienie zakupów. Ja tymczasem byłam sama w domu, walczyłam ze sobą i byłam bardzo negatywnie nastawiona do świata. Nie widziałam sposobu, aby wyjść z kryzysu - zdradziła Badosa.

Hiszpance udało się wyjść ostatecznie z trudnych chwil, ale wciąż walczy z pewnymi zmartwieniami. Zachęca wszystkich do otwartej dyskusji w trudnych chwilach, bo według niej, to bardzo pomaga.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: