Agnieszka Radwańska wraca na kort. Doborowa obsada turnieju. Pieniądze do wygrania

Agnieszka Radwańska w najbliższym czasie po raz kolejny wyjdzie na kort. 33-latka weźmie udział w singlowym turnieju legend Luxembourg Ladies Tennis Masters, gdzie powalczy o nagrodę główną w wysokości 40 tys. euro.

Agnieszka Radwańska zakończyła profesjonalną karierę tenisową w listopadzie 2018 roku. W ostatnich miesiącach można było ponownie oglądać ją na korcie, wzięła udział choćby w deblowym turnieju legend na Wimbledonie czy charytatywnym meczu pokazowym organizowanym przez Igę Świątek na rzecz Ukrainy.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Agnieszka Radwańska wystąpi w turnieju w Luksemburgu

W najbliższych dniach kibice będą mieli kolejną okazję, aby zobaczyć Polkę w akcji. Będzie ona jedną z ośmiu zawodniczek, które wystąpią podczas singlowego turnieju legend Luxembourg Ladies Tennis Masters. Towarzystwo będzie doborowe, w sumie tenisistki biorące udział w imprezie mają w dorobku 36 tytułów Wielkiego Szlema w singlu, deblu oraz mikście. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Radwańska znalazła się w gronie zawodniczek rozstawionych, wystąpi z czwórką. Z wyższymi numerami zagrają tylko byłe liderki światowego rankingu -  jedynka przypadła Szwajcarce Martinie Hingis, dwójką Belgijce Kim Clijsters, a trójka Serbce Jelenie Janković. 

Radwańska zagra w Luksemburgu. Kiedy pierwszy mecz z jej udziałem?

Pierwszy mecz Ladies Tennis Masters z udziałem Agnieszki Radwańskiej odbędzie się w czwartek 20 października w godzinach wieczornych. Jej rywalką będzie Niemka Julią Goerges, siedmiokrotna zwyciężczyni turniejów WTA. Zawody będą odbywać się w systemie pucharowym, stąd jeśli krakowianka pokona Goerges, awansuje do półfinału. W takim wypadku zagra z Clijsters lub reprezentantką gospodarzy Mandy Minellą. 

Luksemburski turniej zostanie rozegrany w dniach 20-23 października. Pula nagród wyniesie 100 tys. euro, z czego 40 tys. euro przypadnie zwyciężczyni, a 20 tys. euro finalistce. Półfinalistki zgarną po 10 tys. euro, a zawodniczki, które wystąpią w jednym meczu, otrzymają 5 tys. euro.

Więcej o: