Vekić rozjuszyła Świątek. Polka włączyła "tryb bestii" [WIDEO]

Lepiej nie prowokować Igi Świątek (1. WTA). Polka po przegranym drugim secie (3:6) w meczu z Donną Vekić (47. WTA) włączyła prawdziwy tryb dominatorki i w trzecim nie oddała rywalce nawet gema. Jedna z akcji idealnie obrazuje, czym jest "tryb bestii" u Świątek.

Zakończony w nocy z niedzieli na poniedziałek turniej WTA w San Diego padł łupem Igi Świątek. Polka pokonała 6:3, 3:6, 6:0 Donnę Vekić i sięgnęła po ósmy tytuł w tym sezonie. Wcześniej tenisistka z Raszyna wygrywała turnieje wielkoszlemowe Roland Garros i US Open oraz Dausze, Miami, Indian Wells, Stuttgarcie i Rzymie. Jedyny przegrany w tym roku finał odbył się w Ostrawie. Tam z Polką wygrała Barbora Krejcikova.

Iga Świątek przegrywa seta i budzi w sobie tenisową bestię, która nie daje szans rywalce

Na cztery rozegrane w San Diego spotkania, w trzech 21-latka traciła seta. Jedynie w ćwierćfinale udało jej się wygrać bez straty partii z Coco Gauff (6:0, 6:3). Inaczej było w meczu 1/8 z Qinwen Zheng (6:4, 4:6, 6:1), półfinale z Jessicą Pegulą (4:6, 6:2, 6:2) oraz finale z Donną Vekić (6:3, 3:6, 6:0).

Drugi set meczu Polki z Chorwatką nie miał niezwykłego przebiegu. Świątek przegrała swojego gema serwisowego przy stanie 2:3 dla rywalki i od tamtego momentu obie panie wygrywały własne podania i set padł łupem 26-latki.

Wtedy jednak Świątek weszła na zupełnie inny, nieosiągalny w tym roku dla nikogo poziom gry. Szybko wygrała przy swoim serwisie, błyskawicznie przełamała Vekić, a w pierwszym punkcie trzeciego gema rozprowadzała rywalkę po korcie, jak chciała. Komentatorzy WTA podkreślali, że poziom liderka światowego rankingu weszła w trzecią partię z zupełnie innym nastawieniem po przegranej w drugim secie.

Ostatecznie Świątek w trzecim secie oddała chorwackiej tenisistce zaledwie 5 punktów. W żadnym z gemów nie było gry na przewagi i w żadnym z nich rywalka Polki nie miała żadnej szansy na przełamanie serwisu trzykrotnej zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Teraz przed Igą Świątek kilkanaście dni przerwy przed turniejem WTA Finals, który odbędzie się w dniach 31 października - 7 listopada w Fort Worth w Teksasie.