Iga Świątek przeprosiła Vekić za swoje zachowanie w finale [WIDEO]

Kolejny raz Iga Świątek kontrowersyjnie zachowała się na korcie. Podczas wygranego finału turnieju WTA w San Diego z Donną Vekić 6:3, 3:6, 6:0 znów wykonała pajacyka, by wyprowadzić rywalkę z równowagi.
Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Iga Świątek nie przestaje dominować na światowym korcie. W niedzielny wieczór wygrywając z Donną Vekić sięgnęła po ósmy tytuł w tym sezonie. Wszystko byłoby jak w bajce, gdyby nie jedno kontrowersyjne zachowanie najlepszej tenisistki świata. Było to w szóstym gemie drugiego seta, przy serwisie Polki i wyniku 15:40. Świątek broniła dwóch break-pointów. Vekić zagrała bekhend wzdłuż linii, ale piłka po taśmie spadła po stronie Polki. Świątek do niej dobiegła i odegrała slajsem. Chorwatka zbierała się do uderzenia, które miało minąć Polkę. Nasza zawodniczka zaczęła przed nią machać rękoma, uniosła rakietę do góry. Nic jej to nie dało, bo to Vekić zwyciężyła w tej wymianie i zdobyła przełamanie.

Iga Świątek przeprasza rywalkę

Iga Świątek przeprosiła już rywalkę za swoje zachowanie.

- Donna, gratuluję Ci całego tygodnia i przepraszam za moje zachowanie pod siatką podczas jednej akcji - napisała Polka na Instagramie.

 

Niestety, to już kolejny raz, kiedy Iga Świątek w ten sposób zachowuje się na korcie. Po raz pierwszy zrobiła to w trzeciej rundzie US Open w wygranym meczu z Amerykanką Lauren Davis (89. WTA).  -  Wyglądało to jak słynny pajacyk, jakiego Jerzy Dudek pokazał w finale Ligi Mistrzów 2005 z Milanem. W przypadku polskiego bramkarza było to skuteczne, bo zawodników włoskiej drużyny udało mu się wyprowadzić z równowagi. Świątek zaś punktu nie wygrała, a przede wszystkim nie powinna się tak zachować - pisał wówczas Dominik Senkowski, dziennikarz Sport.pl.

- Takie zachowanie jest niedopuszczalne, bo to ewidentne przeszkadzanie zawodnikowi - mówiła Gabriela Załoga, sędzia tenisowa w rozmowie ze Sport.pl.

21-letnia Iga Świątek jak 21-letnia Serena Williams. Dominatorka XXI wieku

W trwającej ponad 20 lat karierze Serena Williams miała tylko dwa sezony, w których wygrała co najmniej tyle turniejów, ile Iga Świątek w 2022 roku. Najlepsza obecnie tenisistka świata dominuje jak mało kto w XXI wieku. Gwiazdy ostatnich lat nawet nie zbliżały się do aktualnych wyników Igi - pisze Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl o fenomenie Igi Świątek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.