Uwaga na godzinę. Iga Świątek gra w finale turnieju w San Diego [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Iga Świątek czeka na rywalkę finałowego starcia WTA w San Diego, które rozpocznie się o godzinie 1:00 w noc z niedzieli na podziałek. Pozna ją dopiero po zakończeniu meczu pomiędzy Danielle Collins i Donną Vekić. Gdzie i kiedy oglądać finał WTA San Diego? Transmisja tv, stream online.

Iga Świątek (1. WTA) w półfinale turnieju WTA 500 w San Diego zmierzyła się z Jessicą Pegulą (6. WTA). Polka przegrała pierwszego seta, ale ostatecznie udało jej się odwrócić losy tego spotkania i pokonała Amerykankę  4:6, 6:2, 6:2. Tym samym liderka rankingu WTA awansowała do finału.

Iga Świątek czeka na rywalkę w finale

Świątek w decydującym meczu zmierzy się ze zwyciężczynią pary Danielle Collins (19. WTA) - Donna Vekić (77. WTA). Z powodu ulewnych deszczów półfinałowe starcie tych tenisistek zostało przerwane w trzecim secie przy prowadzeniu Collins 4:2. Wznowienie spotkania zaplanowane jest na niedzielę o 21:30.

Do tej pory Świątek rozegrała cztery spotkania z oboma tenisistkami. Lepszy bilans ma z Vekić, którą dwukrotnie pokonała. Collins z kolei zdołała wygrać 6:4, 6:1 z Polką podczas tegorocznej edycji Australian Open

Świątek w tym sezonie jest w świetnej dyspozycji. W 2022 roku już dwudziestokrotnie wygrywała seta do 0. Ostatni raz dokonała tego w ćwierćfinałowym meczu z Coco Gauff (WTA 8.). Dzięki temu zbliżyła się do rekordu Steffi Graf z 1988 roku, która wówczas miała na koncie 29 wygranych setów bez straty gema.

Mecz Igi Świątek w finale WTA San Diego. Gdzie i kiedy oglądać? [Transmisja tv, stream online]

Finałowy mecz Igi Świątek na turnieju WTA w San Diego odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek nie wcześniej niż o godzinie 1:00 polskiego czasu. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Canal+Sport oraz na stronie internetowej Canal + Online. Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.