Radwańska, Świątek, a teraz Linette. Szczególne wyróżnienie Polki [WIDEO]

Magda Linette nie wygrała turnieju w Seulu, ale wszyscy zachwycali się jej postawą. Szczególnie w meczu z Kristiną Mladenović pokazała, że potrafi wyjść z opresji. I robi to z klasą. Dziś ma małe święto. Zagranie Polki zostało wybrane najlepszym w całym wrześniu.

Śmiało trzeba przyznać, że polskie zawodniczki mają dar do posyłania uderzeń, które nie tylko zaskakują rywalki, ale też zadziwiają cały tenisowy świat. Wcześniej na korcie czarowała Agnieszka Radwańska, która niejednokrotnie dostawała wyróżnienia za zagrania miesiąca, a nawet roku. Teraz mistrzyni WTA Finals z 2015 roku ma godne zastępstwo w postaci Igi Świątek (1. WTA) i Magdy Linette (55. WTA).

Zobacz wideo Iga Świątek ciężko trenuje. Oto dowód Wybierz serwis

Magda Linette najlepsza we wrześniu. Zagranie Polki wyróżnione

Obie zawodniczki już poznały smak zwycięstwa w plebiscycie na zagranie miesiąca. Teraz uderzenie Linette zostało wybrane najlepszym zagraniem września. Wielkie umiejętności Polka zaprezentowała podczas spotkania 1/8 finału turnieju w Seulu z Kristiną Mladenović (134. WTA). Na początku trzeciej partii 30-latka w świetny sposób odpowiedziała na mocne zagranie rywalki i posłała piłkę po przekątnej, mijając Francuzkę. Mladenović mogła tylko obserwować lot piłki i nie była w stanie nic zrobić. Punkt ten był tym bardziej cenny, że oznaczał przełamanie rywalki na 5:2. Po chwili Linette zakończyła spotkanie przy swoim serwisie, wygrywając mecz 4:6, 7:6 (7:5), 6:2 i awansując do ćwierćfinału.

W meczu o półfinał Polka musiała uznać wyższość Emmy Raducanu (67. WTA), przegrywając 2:6, 2:6. W tym tygodniu 30-latka brała udział w turnieju WTA w Monastyrze, jednak jej przygoda w Tunezji nie trwała długo. Już w pierwszej rundzie Linette przegrała 6:2, 4:6, 4:6 z Włoszką Lucrezią Stefanini (152. WTA). 

WIęcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dla 30-letniej Polki jest to łącznie trzecie wyróżnienie. W 2020 roku jej uderzenie zostało wybrane zagraniem sierpnia, a w ubiegłym roku zagraniem października.

Więcej o: