Półfinalistka Rolanda Garrosa zrobiła coming out. Wymowne słowa legendy

Nadia Podoroska to kolejna tenisistka, która ujawniła światu, że należy do społeczności LGBT+. Zrobiła to za pomocą swojego profilu na Instagramie, gdzie wrzuciła zdjęcie ze swoją dziewczyną. Sprawę skomentowała Billie Jean King, czyli ikona wśród wszelkich mniejszości.

Wszystko wyszło na jaw za sprawą postu na Instagramie, jaki zamieściła półfinalistka Rolanda Garrosa z 2020 roku. Podoroska dodała życzenia urodzinowe dla swojej dziewczyny Guillerminy Nayi. „Dzisiaj świętuję z daleka od ciebie, ale czuję cię przy sobie każdego dnia mojego życia" - napisała i dodała kilka zdjęć, na których całują się i przytulają.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Nadia Podorska zrobiła coming out. "Życie wymaga odwagi" 

Argentynka otrzymała wiele ciepłych słów, w tym także od legendy tenisa Billie Jean King. Amerykanka to jedna z pierwszych kobiet, które przyznały się publicznie do własnej biseksualności w świecie sportu. To od jej nazwiska nazwano kompleks sportowy, na którym rozgrywka się wielkoszlemowy US Open. "Gratulacje dla zawodniczki WTA Nadii Podoroskiej z okazji jej ogłoszenia. Życie autentycznie wymaga takiej odwagi, ale zawsze warto" – napisała King.

"Gratulacje dla Nadii Podoroskiej z okazji jej coming out. Życie autentycznie wymaga odwagi, ale zawsze warto" – napisała King Jej słowa spotkały z odpowiedzią 25-latki. "Bardzo Ci dziękuję, BJK. Szanuję Cię za wszystko, co dla nas reprezentujesz. Jesteś prawdziwym wzorem do naśladowania w walce o równość w sporcie i poza sportem" – napisała Nadia Podoroska.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jest to kolejne wielkie zwycięstwo tenisistek i zawodniczek LGBTQ+ w tym sporcie, które opiera się na fundamencie zbudowanym przez Darię Kasatkinę. W lipcu Kasatkina zaszokowała świat tenisa i swoich rodaków w Rosji, ujawniając, że jest osobą homoseksualną, łamiąc wszelkiego rodzaju tabu panujące w tym kraju.

Nadia Podoroska (203. WTA) to 25-letnia tenisistka, której największym sukcesem jest półfinał Roland Garros w 2020 roku. W przeszłości Argentynka zajmowała 36. miejsce w rankingu WTA. W ostatnich latach zrobiła sobie kilkumiesięczną przerwę, aby wyleczyć kontuzje.

Więcej o: