Niewiarygodne. Obronił sześć piłek meczowych i wygrał. Kosmita na korcie [WIDEO]

Rozstrzygnięcie meczu drugiej rundy turnieju ATP w Tokio pomiędzy Miomirem Kecmanoviciem a Danielem Evansem odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą heroicznej postawy serbskiego tenisisty, który obronił sześć piłek meczowych i wygrał spotkanie.

Obaj zawodnicy awansowali do drugiej rundy turnieju po trudnych pojedynkach w pierwszej rundzie. Kecmanović pokonał 2:6, 7:6(1), 6:2 Japończyka Yoshihito Nishiokę, natomiast Evans wygrał (3)6:7, 6:1, 6:4 z Rumunem Radu Albotem.

Zacięte dwa pierwsze sety. Znakomita gra Kecmanovicia w końcówce meczu zadecydowała

33. w rankingu ATP Serb Miomir Kecmanović w drugiej rundzie turnieju w Tokio mierzył się z Brytyjczykiem Danielem Evansem (25. ATP). Stawką tego starcia był awans do trzeciej rundy, w której na wygranego czekał półfinalista ostatniej edycji US Open, Amerykanin Frances Tiafoe.

Pierwsze dwa sety kończyły się wynikami 6:3 dla każdego z zawodników. O losach zwycięstwa decydował więc trzeci set, który stał na bardzo wyrównanym poziomie. W pewnym momencie Kecmanović wyszedł na prowadzenie 4:1, ale skuteczna gra Evansa pozwoliła mu doprowadzić do remisu.

Napędzony Brytyjczyk ruszył do dalszego ataku i wygrał kolejnego gema. Przy stanie 5:4 Evans miał tak naprawdę wszystko w swoich rękach - wystarczy wspomnieć, że miał aż sześć piłek meczowych. Żadnej z nich jednak nie wykorzystał, co serbski tenisista skrzętnie wykorzystał i ostatecznie wygrał całe spotkanie.

Szczególnie imponująco wyglądała obrona Kecmanovicia jednej z piłek meczowych. Serb kilkukrotnie był zmuszany do trudnych zagrań, jednak za każdym razem wychodził z nich obronną ręką. Za odbicie, które dało mu punkt zebrał zasłużone brawa od zebranej na trybunach widowni.

Miomir Kecmanović awansował więc do kolejnej rundy, w której zagra z Francesem Tiafoe (piątek, 7 października o godz. 04:00).