Kerber wskazała jedno nazwisko, które może wzbudzić przerażenie Świątek

Angelique Kerber uważa, że Iga Świątek jeszcze długo pozostanie na szczycie rankingu WTA i będzie dominować w kobiecym tenisie. Niemka wskazała jednak zawodniczkę, która może zagrozić naszej mistrzyni. Jej zdaniem będzie to Coco Gauff. - Jest w stanie grać niezmiennie dobry tenis pod presją - oceniła Amerykankę w rozmowie ze stroną Porsche Tennis Grand Prix.

Angelique Kerber kilka dni temu udzieliła wywiadu dla strony internetowej turnieju Porsche Tennis Grand Prix. Była liderka rankingu tenisistek nie mogła się w nim nachwalić Igi Świątek, a więc obecnie najlepszej zawodniczki świata. Polka rozgrywa imponujący sezon, w którym sięgnęła m.in. po dwa triumfy w wielkoszlemowych turniejach. Wygrała Roland Garros i US Open.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

 Kto zagrozi Idze Świątek na szczycie? Angelique Kerber wskazała pretendentkę

- Chylę przed nią czoła za sposób, w jaki poradziła sobie z całym otaczającym ją zgiełkiem. W końcu ma dopiero 21 lat. Znam ją dobrze i nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się, jak długo jeszcze utrzyma grę na tym samym wysokim poziomie - powiedziała Niemka, która obecnie zawiesiła karierę, gdyż spodziewa się narodzin dziecka. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kerber zapytano także, która z zawodniczek jej zdaniem może zagrozić Idze Świątek na szczycie kobiecego tenisa. Niemka wyraziła przekonanie, że nasza mistrzyni jeszcze długo pozostanie na topie. Jeśli jednak ma wybrać jedną konkretną zawodniczkę, która może niedługo doskoczyć do poziomu Świątek, jej wybór pada na Coco Gauff

- Myślę, że Iga jeszcze przez długi czas będzie liderem światowych rankingów. Jedną z zawodniczek, która radzi sobie bardzo dobrze i która pokazała, nie tylko podczas US Open, że jest również w stanie grać niezmiennie dobry tenis pod presją, jest Coco Gauff. Czuję, że wkrótce będzie również w stanie wygrać Wielkie Szlemy i walczyć o pierwsze miejsce - stwierdziła Kerber. 

Coco Gauff zajmuje obecnie ósme miejsce w rankingu WTA. Do Igi Świątek traci ponad 7 tysięcy punktów. Największym sukcesem w karierze 18-letniej Amerykanki jest jak dotąd finał Rolanda Garrosa w tym sezonie, w którym przegrała właśnie z Polką 1:6, 3:6. Triumfowała także w dwóch turniejach rangi WTA w Linzu i Parmie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA