Federer na konferencji jakoś się trzymał, aż przyszły słowa o żonie. "Mogła mnie powstrzymać"

Dominik Senkowski
Roger Federer dziękował żonie drżącym głosem, a Rafal Nadal przyznał, że wraz z zakończeniem kariery przez Szwajcara "odchodzi ważna część mojego życia".

Roger Federer zakończył karierę. W piątek w Londynie rozegrał ostatni mecz. Był to deblowy pojedynek w parze z Rafaelem Nadalem. Hiszpan i Szwajcar przegrali 6:4, 6:7(2), 9:11 z Amerykanami Jack Sock - Francis Tiafoe w ramach rozgrywek Laver Cup.

Zobacz wideo Skoczkowie narciarscy "w tenisowej piaskownicy". Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Roger Federer i Rafael NadalWzruszające sceny po ostatnim meczu Federera. Nadal też nie wytrzymał [WIDEO]

Federer wzruszony

Po meczu wyraźnie wzruszony Federer rozmawiał na korcie z Jimem Courierem, innym mistrzem wielkoszlemowym. - Mecz był świetny. Nie mógłbym być szczęśliwszy. Było cudownie. I oczywiście grając z Rafą w tej samej drużynie, mając obok siebie chłopaków – wszystkich tutaj, wszystkie legendy – dziękuję – powiedział Szwajcar.

W drużynie Europy obok Nadala i Federera występują między innymi Novak Djokovic i Andy Murray.

Federer dziękował kibicom i rodzinie. Gdy przyszła pora na żonę, rozpłakał się całkowicie, drżał mu głos i nie był w stanie dalej mówić. – Mogła mnie powstrzymać dawno, dawno temu, ale tego nie zrobiła. Utrzymywała mnie przy życiu i pozwalała grać. To niesamowite. Dziękuję ci – powiedział.

To wieczór, który od samego początku był niezwykle wzruszający. Federer i Nadal pojawili się w londyńskiej hali O2 wypełnionej do ostatniego miejsca. Kibice nagradzali ich owacją na stojąco.

Iga Świątek w finale US Open 2022Świątek zmieni plany? Mają wielkie nadzieje. Zawalczą o Polkę

Nadal o znaczeniu decyzji Federera

– Ostatnie dwa dni były co najmniej trudne – powiedział Federer na swojej ostatniej pomeczowej konferencji prasowej. – Na szczęście na korcie zupełnie o tym zapomniałem. Inaczej niż przez ostatni miesiąc, gdy musiałem ułożyć sobie w głowie sprawy związane z zakończeniem kariery – dodał.

Obecny na konferencji Federera był także  Nadal. Powiedział, że wszedł na kort trzęsąc się i dlatego popełnił podwójny błąd serwisowy w pierwszym punkcie meczu. Hiszpan po zakończeniu spotkania również płakał.

- Gdy Roger kończy karierę, ważna część mojego życia również odchodzi. To z powodu tych wszystkich momentów, w których był obok mnie lub był przede mną. Jest we mnie sporo emocji, widziałem jego rodzinę, którą znam – zakończył Nadal.

Po pierwszym dniu turniej Laver Cup 2022 w starciu Europa - Reszta Świata jest remis 2:2. Transmisje w Eurosporcie w sobotę od 13:00. 

Murray wykazał się poczuciem humoru. Zaczepił Tiafoe, ale ten nie pozostał mu dłużnyMurray wykazał się poczuciem humoru. Zaczepił Tiafoe, ale ten nie pozostał mu dłużny

Więcej o: