Iga Świątek może dostać 240 milionów złotych. Fortuna

- Myślę, że Iga Świątek ma potencjał, żeby zarabiać na umowach sponsorskich od 20 do nawet 50 milionów dolarów rocznie. Pamiętajmy, że jest to zawodniczka bardzo młoda, której kariera potrwa jeszcze wiele lat. Obecnie pieniądze nie są najważniejsze - uważa Adam Pawlukiewicz, ekspert firmy Pentagon Research w rozmowie z "Super Expressem".

Iga Świątek kończy współpracę z Pauliną Wójtowicz, dotychczasową menedżerką, z końcem września tego roku. Teraz za liderkę rankingu WTA będzie odpowiadać globalna agencja IMG Tennis, która będzie odpowiadała za nawiązywanie nowych współprac, poza rynkiem polskim, i kompleksową obsługę zawodniczki w tourze tenisowym. W teamie Igi Świątek pozostanie Alina Sikora (partnership manager) oraz Paula Wolecka (PR manager). "Iga konsekwentnie buduje wokół siebie zespół, z którym wspólnie realizuje cele sportowe, biznesowe czy społeczne" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Świątek może z IMG zarobić nawet 50 milionów dolarów rocznie. "Ma potencjał"

Adam Pawlukiewicz, ekspert firmy Pentagon Research rozmawiał z "Super Expressem" o decyzji Igi Świątek o zakończeniu współpracy z Pauliną Wójtowicz. Jego zdaniem liderka rankingu WTA może teraz liczyć na większe pieniądze z tytułu umów sponsorskich. - Iga ma potencjał, żeby zarabiać na umowach od 20 do nawet 50 milionów dolarów rocznie [między 100 a 240 mln zł - dop. red.]. Pamiętajmy, że jest to zawodniczka bardzo młoda, której kariera potrwa jeszcze wiele lat. Obecnie pieniądze nie są najważniejsze. Na pewno współpracując z IMG, Iga zdobędzie ogromne doświadczenie marketingowe - powiedział.

Pawlukiewicz twierdzi, że dołączenie Igi Świątek do IMG Tennis jest bardzo dobrym ruchem. - Dziś w sporcie na najwyższym poziomie równie ważne, jak zarabianie pieniędzy, jest ich inwestowanie. Sportowiec z topu powinien mieć zaufanych ludzi, dzięki którym będzie mógł się skupić wyłącznie na sporcie. Ale ludzie, którzy mieliby zająć się Igą, musieliby się wyłącznie jej poświęcić. Jest to o wiele więcej pracy niż wydaje się postronnym osobom - dodaje ekspert. 

Iga Świątek zdecydowała, że nie wystąpi na turnieju WTA 1000 w Guadalajarze. Polska tenisistka ma jeszcze przystąpić do turnieju WTA 500 w Ostrawie już na początku października, a później WTA 500 w San Diego.

Więcej o: