"Zagranie miesiąca?". Co za akcja Magdy Linette [WIDEO]

Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette wygrała 4:6, 7:6 (7:5), 6:2 z Francuzką Kristiną Mladenović i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu. I to mimo tego, że broniła dwóch piłek meczowych. Polka popisała się m.in. kapitalnym uderzeniem w trzecim secie.

W pierwszej rundzie turnieju WTA w Seulu Magda Linette (51. WTA) wygrała z Holenderką Arianne Hartono (179. WTA) 6:2, 7:5. Rozstawiona z numerem trzecim Polka była faworytką tego starcia i choć rywalka w drugim secie postawiło wysoko poprzeczkę, nie dała rady z wyżej notowaną przeciwniczką. W drugiej rundzie Linette również była uznawana za faworytkę, a po drugiej stronie siatki stanęła Francuzka Kristina Mladenović.

Hubert HurkaczDominic Thiem - Hubert Hurkacz. Gdzie i kiedy oglądać mecz Polaka? [TRANSMISJA]

"Zagranie miesiąca" Magdy Linette. Kibice aż łapali się za głowy

Spotkanie było emocjonujące. Pierwszy set rozpoczął się dla Polki od przegranego serwisu, po którym nie udało jej się wyjść na prowadzenie ani razu. Przy stanie 2:2 Mladenović jednocześnie nie straciła wypracowanej przewagi, ostatecznie wygrywając 6:4. W drugiej partii Mladenović miała dwie piłki meczowe, ale Polka wytrzymała ciśnienie i wygrała drugą partię 7:6.

W trzecim secie potwierdziła swoją wyższość. Przy stanie 4:2 odebrała rywalce ochotę do gry kapitalnym zagraniem. Polka sięgnęła uderzoną przez Mladenović piłkę, podstawiając rakietę i posyłając piłkę po skosie tak, że ta przeleciała tuż nad siatką i wpadła w kort. Przeciwniczka nawet nie ruszyła do odbioru. "Zagranie miesiąca?" – zapytała na Twitterze swoich fanów szczęśliwa Linette.

"Cóż za ciężki mecz dziś. Naprawdę się cieszę, że udało mi się wytrwać, zwalczyć moje słabości i ostatecznie skupić się na właściwych rzeczach. Teraz czas na lodowatą kąpiel i wracamy jutro" – dodała polska tenisistka.

Iga Świątek spotkała się z SealemŚwiątek pokazała zdjęcie z gwiazdą. Wyjątkowe. Dzięki niemu "wygrała" US Open

Dzięki wygranej nad Kristiną Mladenović Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju w Seulu. Zmierzy się w nim z Emmą Raducanu (Wielka Brytania, 77. WTA).