Dlaczego Iga Świątek patrzy w niebo przed serwisem? Polka wyjaśniła ten nawyk

Niektórzy wchodzą na boisko prawą nogą, inni nie dotykają pucharów przed spotkaniem. Świat sportu pełen jest nawyków, rytuałów i przesądów. O swoich opowiedziała Iga Świątek w rozmowie z jednym ze swoich sponsorów. Polka zdradziła m.in. czego szuka na niebie przed serwisem.

Iga Świątek od swojego ostatniego zwycięstwa w US Open ciągle jest na ustach całego świata. Udziela wielu wywiadów, ale dopiero teraz opowiedziała o pewnych swoich nawykach i o tym, czy wierzy w przesądy.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Iga Świątek nie wierzy w przesądy na korcie

- Kiedyś, podczas juniorskiego US Open, nad kortem latały samoloty. Nie mogłam się przez nie skupić na serwisie, bo ciągle mnie rozpraszały. Wtedy to stało się moim nawykiem - tak Iga Świątek odpowiada na zadawane od dawna pytanie - czemu Polka patrzy się w niebo przed zagraniem piłki.

Liderka światowego rankingu WTA przyznaje, że nie ma żadnych przesądów przed spotkaniami. Podkreśla, że stara się rozgrzewać w ten sam sposób i z reguły je takie same posiłki przed kolejnymi występami na kortach. Polka była też pytana o pierwsze myśli, gdy została numerem 1: "Byłem z tego naprawdę dumna, ale czułam się też przytłoczona. Nie wiedziałam, jak poradzę sobie z oczekiwaniami i stresem, ale po kilku dniach pomyślałam, że będzie dobrze". Świątek zaznacza, że dalej pracuje nad budowaniem pewności siebie.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

W wywiadzie był poruszony również aspekt psychologiczny, na który duży nacisk kładzie Polka wraz ze swoim sztabem. Na pytanie o to, jak radzi sobie po trudnym meczu i, jak przygotowuje się do kolejnych spotkań odparła, że "korzystam z pomocy swojej psycholożki. Ważny też jest dobry sen, ale trudno o niego, jeśli jesteś po naprawdę wyczerpującym meczu na korcie". 

Iga Świątek w 2022 roku od 25 tygodni dominuje i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA. Tylko w tym roku wygrała 7 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe - Roland Garros w Paryżu i ostatnio US Open w Nowym Jorku. Ostatnim najważniejszym wyzwaniem dla Polki będzie kończący sezon turniej Masters, który odbędzie się w Forth Worth w Teksasie w dniach 31 października - 7 listopada.

Więcej o: