Federer już nie zagra w singlu. Został pożegnalny debel. I to z kim

Roger Federer ogłosił zakończenie kariery. Ostatnim turniejem, w jakim wystąpi będzie Laver Cup. We wtorek 41-latek poinformował, że nie weźmie udziału w rywalizacji singlowej. Zatem zobaczymy go jedynie w deblu. Jego partnerem będzie najprawdopodobniej Rafael Nadal.

To koniec wyjątkowej epoki. W czwartek po południu Roger Federer ogłosił zakończenie kariery. "Ostatnie trzy lata stawiały mnie przed wyzwaniami związanymi z kontuzjami i operacjami. Pracowałem naprawdę ciężko, by dojść do odpowiedniej formy. Znam jednak ograniczenia i limity swojego ciała, a jego ostatnia wiadomość do mnie była jasna" - napisał 41-latek w oświadczeniu. Szwajcar to jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów w historii tej dyscypliny sportu. Wygrał aż 103 turnieje, w tym 20 imprez wielkoszlemowych. 

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Ależ debel w Laver Cup

Roger Federer zapowiedział, że chce pożegnać się z kibicami przy okazji turnieju Laver Cup. Kilka dni temu pojawiły się informacje, że start Szwajcara w tej imprezie stoi pod dużym znakiem zapytania, bo rekonwalescencja nie przebiega pomyślnie. - Najprawdopodobniej decyzję o występie podejmiemy w ostatniej chwili - mówił Pierre Paganini, trener Federera.

We wtorek 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych uspokoił kibiców i zapowiedział, że na pewno pojawi się na kortach. Wiadomo jednak, że nie wystąpi w grze pojedynczej.

- Jestem zaskoczony, jak dobre są moje uderzenia, mimo że nie grałem profesjonalnie już od roku. Ale nie będę w stanie zagrać w singlu. W tej sytuacji pozostaje mi rywalizacja deblowa. Myślę, że będę w stanie grać na akceptowalnym poziomie i dostarczę kibicom mnóstwa pozytywnych emocji - powiedział Federer szwajcarskim dziennikarzom.

Jeszcze nie wiadomo, z kim tenisista zagra w duecie. Jednak w kuluarach mówi się, że może dojść do powtórki z 2017 roku. Wówczas w pierwszej edycji Laver Cup partnerem Federera był Rafael Nadal. Eksperci podkreślali, że móc zobaczyć tych dwóch tenisistów po tej samej stronie siatki, było czymś absolutnie wyjątkowym. "To tak jakby do jednej bramki grali Cristiano Ronaldo i Lionel Messi" - pisali.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Spotkanie deblowe Szwajcara odbędzie się najprawdopodobniej w piątek, 23 września. Z kolei cały turniej potrwa do 25 września. Niewątpliwie zawody mogą przejść do historii. Bowiem na imprezie, oprócz Nadala i Federera, wystąpią także Novak Djoković i Andy Murray, a więc Wielka Czwórka męskiego tenisa

Więcej o: