Linette wygrywa, a Radwańska odpada

Magda Linette powróciła do Seulu po trzech latach, by wziąć udział w turnieju z serii WTA 250 w Seulu i w pierwszym meczu pewnie pokonała Holenderkę Arianne Hartono 6:2, 7:5. Gorzej poszło Urszuli Radwańskiej, która przegrała z Elviną Kalievą w pierwszej rundzie turnieju W60 w Berkeley.

Według planu Magda Linette zameldowała się w 2. rundzie turnieju WTA 250 w Seulu i w czwartek zmierzy się z Francuzką Kristiną Mladenović. Urszula Radwańska zakończyła turniej w Berkeley po pierwszym meczu, chociaż liczono na niespodziankę.

Magda Linette zgodnie z planem. Radwańska bez niespodzianki

Magda Linette w ostatnim rankingu WTA zaliczyła skok z 67. na 51. pozycję i była wskazywana w roli faworytki przeciwko Arianne Hartono, która zajmuje 130. miejsce w rankingu. W pierwszych czterech gemach meczu byliśmy świadkami czterech przełamań serwisu. Obie zawodniczki przegrały dwa swoje podania, ale to Linette szybciej wróciła na właściwe tory i wygrała cztery gemy z rzędu, znów dwukrotnie wygrywając serwis rywalki. W drugim secie to Polka zaczęła lepiej, ale przy stanie 5:3 przegrała swoje podanie i Hartono była w stanie wyrównać stan seta na 5:5. W ostatnich dwóch gemach poznanianka uspokoiła grę i zakończyła spotkanie w dwóch setach, zwyciężając 6:2, 7:5.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Urszula Radwańska (387. WTA) zmierzyła się z wyżej notowaną Amerykanką Elviną Kalievą (233. WTA) w turnieju z cyklu W60 w Berkeley. Na twardych kortach Polka wygrała pierwszego seta 6:3, ale w kolejnych partiach to rywalka zdominowała wydarzenia na korcie. W drugim secie nasza tenisistka przegrała dwukrotnie swoje podanie i Kalieva bezwzględnie wykorzystała jej błędy. W trzeciej odsłonie Radwańska znów dwukrotnie dała się przełamać i przegrała mecz 6:3, 2:6, 3:6.

Magda Linette spróbuje powtórzyć sukces

WTA 250 wróciło do Seulu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W ostatniej edycji, która odbyła się w 2019 roku, Magda Linette przegrała w finale turnieju z Czeszką Karoliną Muchovą 1:6, 1:6. Polka będzie chciała powtórzyć niewątpliwie udany turniej sprzed 3 lat, a na jej drodze staje Francuzka Kristina Mladenović, która zajmuje 135. miejsce w rankingu WTA. Rywalka Linette pokonała Koreankę Shohuyn Park (469. WTA) 6:4, 4:6, 6:3. Polka i Francuzka zmierzą się ze sobą w czwartek o godzinie 4:00 polskiego czasu.