Mats Wilander mocno o Idze Świątek. "Będę pierwszy, który to powie"

Mats Wilander, legendarny tenisista i ekspert został zapytany o zeszłoroczne osiągnięcia Igi Świątek i Carlosa Alcaraza. Jego zdaniem Polka miała świetny rok i jest przekonany, że następny będzie jeszcze lepszy. - Nie widzę żadnej kobiety nawet blisko niej - przyznał. Porównał również naszą tenisistkę z Hiszpanem.

W rozmowie z Eurosportem Mats Wilander został poproszony o porównanie sukcesów Igi Świątek i Carlosa Alcaraza w 2022 roku. Jego zdaniem, to raszynianka zdominowała rozgrywki i może pochwalić się lepszym czasem, niż młody Hiszpan, który został numerem jeden w ranking ATP.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Mats Wilander przekonany do Igi Świątek. "Będę pierwszym, który to powie"

Mats Wilander podczas swojej kariery wygrał 33 turnieje, w tym 7 Wielkich Szlemów. Szwed po karierze pełni m.in. rolę eksperta tenisowego i jego zadaniem na antenie Eurosportu było porównanie roku 2022 w wykonaniu Igi Świątek i Carlosa Alcaraza. Wilander uznał, że to Iga może pochwalić się lepszym czasem. - Myślę, że Iga Świątek z 37 zwycięstwami z rzędu na dwóch różnych kontynentach, na dwóch różnych nawierzchniach. Myślę, że trzeba jej to oddać, zwłaszcza że w tym roku wygrała dwa Wielkie Szlemy - uargumentował ekspert.

Ekspert Eurosportu w jednej z wcześniejszych wypowiedzi zachwycał się szybkością i siła Carlosa Alcaraza. - Myślę, że jest szybszy niż jakikolwiek gracz, którego kiedykolwiek widziałem, zwłaszcza w pierwszych kilku krokach - powiedział i dodał: - Jest bardzo kreatywny, jest bardzo silny z obu stron - bekhendu i forhendu. Potrafi uderzać forhendy chwytem kontynentalnym, co oznacza, że trzymasz rakietę prosto. Niewielu graczy to potrafi.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mats Wilander został także zapytany, jak będzie wyglądał przyszły rok w wykonaniu niedawnej triumfatorki US Open. - Myślę, że Iga – ja będę tym, który powie to pierwszy – myślę, że Iga Świątek z łatwością pozostanie numerem jeden na świecie pod koniec przyszłego roku. Myślę, że odbierze kolejne dwa tytuły wielkoszlemowe i nie widzę żadnej kobiety nawet blisko niej - odpowiedział bez wahania.

Rok Igi Świątek lepszy. Carlos Alcaraz pnie się do góry

Iga Świątek zdominowała kobiecy tenis w 2022 roku. Polka wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe: French Open i US Open. Od 25 tygodni znajduje się na pozycji liderki rankingu WTA i prawdopodobnie do końca roku pozostanie numerem jeden. Carlos Alacaraz w niedawnym US Open po raz pierwszy w swojej karierze wygrał Wielkiego Szlema i awansował na pierwsze miejsce w rankingu ATP. 19-latek stał się najmłodszym liderem w historii. Jak wskazuje szczyt rankingów WTA i ATP młodość góruje w światowym tenisie.

Więcej o: