Wtedy Federer i Nadal zagrali razem. "Ronaldo i Messi" [WIDEO]

Roger Federer i Rafael Nadal stoczyli ze sobą 40 pojedynków, ale też zdarzyło im się stanąć po tej samej stronie siatki. Miało to miejsce we wrześniu 2017 roku w meczu o Puchar Lavera. "To tak jakby do jednej bramki grali Cristiano Ronaldo i Lionel Messi" - takim mianem określali to spotkanie eksperci.

Roger Federer ogłosił zakończenie kariery. Szwajcar pod koniec ubiegłego roku przeszedł trzecią operację prawego stawu kolanowego. Niestety rekonwalescencja nie przebiegła pomyślnie i tenisista nie wystąpi już w tourze. Ostatni raz na korcie pojawił się 7 lipca 2021 roku. Wówczas w ćwierćfinale Wimbledonu przegrał z Hubertem Hurkaczem 3:6, 6:7(4), 0:6. Jednak to nie z Polakiem Federer stoczył najwięcej pasjonujących pojedynków. Jednym z największych rywali Szwajcara w całej jego karierze był Rafael Nadal.

Zobacz wideo Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Roger Federer i Rafael Nadal stoczyli niesamowite pojedynki. Wtedy zagrali w duecie

Zawodnicy rywalizowali ze sobą aż 40 razy. Korzystniejszym bilansem bezpośrednich starć może pochwalić się Hiszpan - 36-latek triumfował 24-krotnie przy 16 zwycięstwach Federera. Mecze tych tenisistów od zawsze elektryzowały publiczność i dostarczały mnóstwo emocji. Przez wiele lat to właśnie oni dzielili i rządzili w męskim tenisie. Później do grona dominatorów dołączył także Novak Djoković. 

Roger FedererSzwajcarskie media żegnają Federera. Powtarzają jedno słowo. "Maestro"

We wrześniu 2017 roku kibice mieli okazję zobaczyć Nadala i Federera po tej samej stronie siatki. Miało to miejsce w meczu deblowym na turnieju Laver Cup. Wówczas Hiszpan i Szwajcar reprezentowali team Europy. Ich przeciwnikami byli Amerykanie Sam Querrey i Jack Sock, którzy występowali w teamie Reszta Świata. Ostatecznie to parze ze Starego Kontynentu udało się triumfować 6:4 1:6, 10-5. 

Kilka akcji z tego spotkania można obejrzeć w poniższym wideo. 

 

Dzięki temu zwycięstwu team z Europy wyszedł na prowadzenie 9-3 i ostatecznie wygrał w całym turnieju 15-9. Eksperci podkreślali, że móc zobaczyć Nadala i Federera po jednej stronie siatki, było czymś absolutnie wyjątkowym. "To tak jakby do jednej bramki grali Cristiano Ronaldo i Lionel Messi" - określali. 

Federer także przyznał, że było to dla niego wyjątkowe przeżycie. - To było coś wspaniałego. Móc grać razem z Rafą i obserwować, jak porusza się na korcie, to absolutna przyjemność. Ludzie oczekiwali od nas zwycięstwa i ostatecznie zrealizowaliśmy ten cel. Ale było to trudne zadanie. Nie grałem od dawna w deblu, więc starałem się przypomnieć sobie, jak to jest grać w duecie. Co więcej, grać z takiej klasy zawodnikiem to... chyba nie muszę kończyć - podkreślał Szwajcar po meczu. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Federer poruszył cały świat. Alcaraz bez słów oddał, co czujeFederer poruszył cały świat. Alcaraz bez słów oddał, co czuje

Po raz ostatni Federer pojawi się na korcie w tegorocznej edycji Laver Cup. Ten turniej będzie pożegnaniem Szwajcara z zawodowym tenisem. Nie wiadomo jednak, czy Nadal i Federer znów zagrają w duecie. Turniej odbędzie się w dniach 23-25 września. Będzie to piąta edycja imprezy. Zawody mogą przejść do historii, bo oprócz Hiszpana i Szwajcara w teamie Europy powinni wystąpić także Novak Djoković i Andy Murray, a więc Wielka Czwórka męskiego tenisa. 

Więcej o: