Niesamowita seria warszawskiej pogromczyni Igi Świątek. 13 zwycięstwo z rzędu i półfinał US Open

Caroline Garcia (17. WTA) nadal jest nie do zatrzymania. Francuzka awansowała do półfinału US Open, eliminując faworytkę gospodarzy Coco Gauff (12. WTA). Po niespełna 100 minutach Garcia wygrała 6:3, 6:4 i jest już w półfinale imprezy. Nadal nie straciła ani jednego seta.

Caroline Garcia (17. WTA) to w tym momencie zawodniczka, która chyba jest w najwyższej formie w światowym tourze. Od połowy tego roku gra fenomenalnie. Najpierw 28-letnia Francuzka wygrała turniej na kortach trawiastych w niemieckim Bad Homburg, w finale pokonując Biancę Andreescu (48. WTA). Miesiąc później Garcia okazała się najlepsza w turnieju na kortach ziemnych w Warszawie, w finale pokonując Anę Bogdan (Rumunia, 69. WTA). W tym turnieju Francuzka pokonała w ćwierćfinale Igę Świątek 6:1, 1:6, 6:4 i została jedyną w tym sezonie zawodniczką, która wygrała z pierwszą rakietą globu na kortach ziemnych. W połowie sierpnia wygrała też turniej w Cincinnati.

US Open TennisRywalka Świątek w US Open mogłaby kupić cały turniej. "Cierpiałam przez nazwisko"

Caroline Garcia się nie zatrzymuje. Jest już w półfinale

Przez US Open też idzie jak burza. Doszła do ćwierćfinału nie tracąc przy tym seta. W ¼ finału spotkała się po raz trzeci w karierze z Coco Gauff i ją również odprawiła z kwitkiem. W pierwszym secie uzyskała dwa przełamania i wyszła na prowadzenie 4:0. Gauff szybko odrobiła stratę jednego przełamania, ale nie dała rady dogonić rywalki, która pierwszą partię wygrała 6:3. W drugim secie początek znowu należał do Francuzki, która przełamała przeciwniczkę i prowadziła 2:0. Do końca meczu obie się już nie myliły, chociaż Garcia miała szanse na drugie przełamanie w piątym gemie, a Amerykanka mogła wrócić do gry w gemie szóstym. Garcia wybroniła się i dowiozła wygraną do końca, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Wygrała drugiego seta 6:4 i po 1 godzinie i 39 minutach awansowała do półfinału imprezy.

Wygrana z Gauff oznacza, że Garcia wydłużyła swoją wyśmienitą passę. To było jej 13 zwycięstwo z rzędu, a 31 w ostatnich 35 meczach. Wyrosła ona na jedną z największych rywalek Igi Świątek. - Caroline Garcia jest nieprzewidywalna. Iga ostatnio z nią przegrała. W tej chwili Francuzka czuje się bardzo komfortowo na korcie, wie, jak grać i jest przy tym bardzo niebezpieczna dla rywalek. Świadczy o tym także jej ostatnia wygrana w Cincinnati - mówiła Barbara Schett. Iga Świątek z Garcią może spotkać się jednak dopiero w finale US Open.

Mecz Igi Świątek z Jule NiemeierFenomenalne zagranie Igi Świątek. Bezradna rywalka tylko biła brawo [WIDEO]

W półfinale Garcię czeka arcytrudne starcie z 5. rakietą świata, Ons Jabeur. Tunezyjka również jest jedną z głównych faworytek do końcowego triumfu. To będzie trzecie spotkanie obu tenisistek. Oba spotkania wygrała Jabeur – w 2019 roku w US Open i w 2020 w Australian Open.