Iga Świątek oceniona tuż przed US Open. "Wygląda naprawdę śmiertelnie"

- Teraz naprawdę wygląda śmiertelnie - powiedział Jon Wertheim, dziennikarz Sports Illustrated na temat aktualnej dyspozycji liderki światowego rankingu WTA, Igi Świątek.

Iga Świątek od drugiego w karierze zwycięstwa w turnieju Roland Garros, nie spisuje się najlepiej. Liderka światowego rankingu od tamtego czasu z dziesięciu rozegranych spotkań, przegrała aż cztery. W czwartek Polka uległa Amerykance Madison Keys (24. WTA) 3:6, 4:6. Ta porażka była dużą niespodzianką, tym bardziej że w ostatnim starciu tych zawodniczek na turnieju w Indian Wells, Iga Świątek straciła zaledwie jednego gema.

Zobacz wideo Skoczkowie narciarscy "w tenisowej piaskownicy". Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Iga ŚwiątekIga Świątek krytykuje piłki. Poparły ją rywalki. Nadal: To nie jest w ogóle ważne

"Teraz naprawdę wygląda śmiertelnie"

Słabszą dyspozycję najlepszej tenisistki świata dostrzegają zagraniczni eksperci.

Teraz naprawdę wygląda śmiertelnie. Będzie miała dziesięć dni na odpoczynek, a potem zobaczymy, co może zrobić na twardych kortach Nowego Jorku. Ta seria 37 zwycięstw jest jedną z największych serii w historii współczesnego tenisa. Był okres, w którym była absolutnie nie do pokonania

- powiedział Jon Wertheim, dziennikarz Sports Illustrated.

Przed Igą Świątek teraz zbliżający się wielkoszlemowy turniej US Open. Polka ma więc niecałe dwa tygodnie, aby na nowo złapać swój rytm i wrócić na zwycięską ścieżkę. 

US Open rozpocznie się 29 sierpnia. W zawodach głównych pewnych udziału jest pięcioro Polaków: oprócz Świątek - Magda Linette (70. WTA), Magdalena Fręch (105. WTA), Hubert Hurkacz (10. ATP) oraz Kamil Majchrzak (89. ATP). 

Wielkie gwiazdy tenisa z dzikimi kartami na US Open. Venus też dostałaWielkie gwiazdy tenisa z dzikimi kartami na US Open. Venus też dostała

Tytułów sprzed roku bronią Brytyjka Emma Raducanu oraz Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Więcej o: