"Granica została przekroczona". Fibak diagnozuje problem Świątek

- Mam wrażenie, że została przekroczona delikatna granica psychologiczna. Iga ma trochę kłopotów, a inne tenisistki to widzą i nagle zaczęły znów wierzyć, że mogą ją pokonać - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Wojciech Fibak, legenda polskiego tenisa, o Idze Świątek, która przeżywa obecnie najtrudniejsze momenty w sezonie 2022.

Iga Świątek przeżywa pierwszy taki dołek formy w sezonie 2022. Ostatnie turnieje w Toronto i Cincinnati zakończyła na trzeciej rundzie, w związku z czym jej dyspozycja przed zbliżającym się wielkimi krokami wielkoszlemowym US Open może niepokoić. 

Zobacz wideo Iga Świątek oceniła swoją najmocniejszą stronę

"Granica została przekroczona". Fibak diagnozuje problem Świątek

Podobnego zdania jest legenda polskiego tenisa, Wojciech Fibak, który w rozmowie z "Super Expressem" starał się zdiagnozować problem, z którym zmaga się liderka rankingu WTA.

- Mam wrażenie, że została przekroczona delikatna granica psychologiczna - mówił Fibak. - Tak niestety jest, że Iga ma trochę kłopotów, a inne tenisistki to widzą i nagle zaczęły znów wierzyć, że mogą ją pokonać - dodał były tenisista.

- Martwię się o Igę, ale jednocześnie jako życiowy optymista wierze, że ona powróci do wielkiej formy i pewności gry. Bo ta pewność siebie, którą mogły zachwiać te ostatnie porażki, jest w tenisie kluczowa - podsumował Wojciech Fibak. 

Wielkoszlemowy US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku rozpocznie się w poniedziałek 29 sierpnia. Tytułu broni Brytyjka Emma Raducanu. Przed rokiem Iga Świątek dotarła w Nowym Jorku do czwartej rundy, gdzie przegrała ze Szwajcarką Belindą Bencić. 

Więcej o: