Iga Świątek wstała z kolan w drugim secie. Efektowny zryw przyszedł zbyt późno

Walka o ćwierćfinał WTA Cincinnati była bardzo zacięta. Iga Świątek przegrała z Madison Keys 3:6, 4:6,, ale w tym spotkaniu pokazała swoje dwa oblicza. W pewnym momencie była o włos od kompromitującej porażki (3:6, 0:5 i 15:40), by niemal odwrócić losy meczu. Fantastyczny comeback nadszedł jednak zbyt późno, a rywalka Igi Świątek wytrzymała i ostatecznie wygrała.

Start w wykonaniu Świątek był obiecujący. Amerykanka, Madison Keys znana jest z potężnych serwisów i to był jej główny atut. Polka próbowała agresywnych returnów i to na początku zdawało egzamin. Później, gdy stan pierwszego seta wynosił 3:3, Świątek jakby przygasła i nadeszła imponująca seria Keys. Dwa przegrane własne serwisy i to oba do zera – tak kończyła pierwszy set, który był zwiastunem nadchodzących wydarzeń.

Długi set był pasem niepowodzeń i prostych, irytujących pomyłek Igi Świątek. W każdym zagraniu dokonywała złych wyborów i widać było po niej, że to nie jest jej mecz. Gdy na tablicach widniał wynik 0:5 w setach, a przed Amerykanką stanęła wizja zamknięcia spotkania, nagle coś się w Świątek zapaliło. Wstała z kolan i wróciła do gry. Zadziwiła publiczność, zdobywając cztery kolejne gemy z rzędu. Keys aż kipiała z nerwów i dokonywała podobnych strat, co Polka przez większość drugiego seta.

Toronto, 11.08.2022. Iga Świątek przegrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maia i odpadła z turnieju"O mój Boże. Szczerze, nie lubię ich. Są szalone". Świątek o piłkach

W końcówce gdy Keys stawała przed kolejnymi szansami zamknięcia meczu, w końcu jej się udało. A Świątek po intensywnym punktowaniu znów straciła tempo. Ale i tak jej powrót był niewiarygodny, a zimna krew imponująca. Uniknęła przegranej do zera w drugim secie, na co się zanosiło. Przedłużyła swoją grę wprawiając Amerykankę w zadziwienie i frustrację, ale zabrakło do ostatecznej wygranej.

Mecz fantastyczny, a powrót Igi był czymś wspaniałym. Największą bolączką była gra do tych „narodzin". Przyczyny porażki trzeba jednak szukać w tym, dlaczego wyglądała tak słabo do momentu, gdy było 0:5 w drugim secie.

Madison KeysTak Keys zareagowała na wieść, że zagra ze Świątek [WIDEO]

To była pierwsza wygrana Madison Keys z Igą Świątek. Dwa poprzednie mecze były wygrane przez Polkę do zera. Rywalką Keys na poziomie ćwierćfinału WTA Cincinnati będzie reprezentantka Kazachstanu, Jelena Rybakina.