Świątek liderką. Duży awans pogromczyni Polki. Oto najnowszy ranking WTA

Simona Halep wygrała turniej WTA 1000 w Toronto i wróciła do najlepszej dziesiątki rankingu WTA. W finale zagrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, która pokonała wcześniej Igę Świątek i również zaliczyła duży awans w zestawieniu. Pierwsza dziesiątka coraz bliżej. Polka pozostaje liderką. Tak wygląda ranking po najnowszej aktualizacji.

Polskich kibiców z pewnością najbardziej ucieszy fakt, że Iga Świątek zachowała pozycję liderki rankingu WTA. Polka wciąż utrzymuje przewagę czterech tysięcy punktów nad wiceliderka Estonką Anett Kontaveit. Na trzecie miejsce wskoczyła natomiast Maria Sakkari, spychając z niego Hiszpankę Paulę Badosę. Warto też podkreślić, że z najlepszej dziesiątki wypadła Brytyjka Emma Raducanu.

Awans pogromczyni Igi Świątek. I tylko pięć Polek nie spadło w rankingu WTA

Raducanu nie jest już w najlepszej dziesiątce, bo zepchnęła ją Simona Halep. Triumfatorka WTA 1000 w Toronto zaliczyła awans aż o 9 miejsc. Rumunka na 3255 punktów i wskoczyła od razu na 6. miejsce w rankingu. Duży skok zaliczyła też Brazylijka Beatriz Haddad Maia. To z nią Halep wygrała w finale w Toronto 6:3, 2:6, 6:3. Warto podkreślić, że w 1/8 finału Maia pokonała Igę Świątek. Wcześniej zajmowała 24. miejsce. Dziś jest szesnasta.

Zagraniczne media pytają o Igę Świątek. Zagraniczne media pytają o Igę Świątek. "Jej dominacja dobiega końca?"

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli chodzi o polskie tenisistki, to tylko Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Stefania Rogozińska Dzik i Weronika Baszak nie spadły ze swoich wcześniejszych miejsc w rankingu WTA. Pierwsza wciąż pozostaje liderką, a niedługo może nawet powiększyć swoją przewagę nad stawką. W poniedziałek rusza WTA 1000 w Cincinnati, w którym Świątek weźmie udział. Linette wciąż utrzymuje się na 70. miejscu. Pozostałe zawodniczki awansowały: Fręch o dwa miejsca (dziś: 105. WTA), Rogozińska-Dzik o cztery miejsca (dziś: 894. WTA), a Baszak o aż 35 miejsc (dziś: 943. WTA).