Hurkacz - Carreno-Busta w finale turnieju w Montrealu. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Hubert Hurkacz ma szansę na kolejny tytuł. W finale zagra z doświadczonym Hiszpanem Pablo Carreno Bustą. Starcie obu tenisistów zaplanowano na niedzielę 14 sierpnia na godzinę 22 czasu polskiego. Gdzie oglądać ten mecz? Transmisja TV, stream online.

Hubert Hurkacz (10. ATP) udanie zrewanżował się Casperowi Ruudowi (7. ATP) i wygrał w półfinale turnieju w Montrealu. Jego ostatnim przeciwnikiem będzie Pablo Carreno Busta (23. ATP). Jednak to dziesiąty tenisista obecnego rankingu ATP wydaje się faworytem tego spotkania. Przemawia za nim jedna, ale jakże istotna statystyka. 25-latek jeszcze nigdy nie przegrał finałowego starcia gry pojedynczej.

Hurkacz - Carreno-Busta. Trzeci mecz obu tenistów

Hurkacz ma za sobą bardzo intensywny bój w półfinale. Wrocławianin pokonał Ruuda 5:7, 6:3, 6:2, choć spotkanie było pełne zwrotów akcji. Polak rozpoczął pierwszego seta od prowadzenia 3:0. Jednak później do głosu doszedł Norweg, który odrobił straty. Ostatecznie to tenisista pochodzący z Oslo wygrał tę odsłonę spotkania. Natomiast w kolejnych dwóch setach zdecydowanie lepszy był Hurkacz, który kilkukrotnie przełamywał rywala. Tym samym 25-latek awansował do drugiego finału w tym sezonie.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Hubert Hurkacz w meczu z Casperem Ruudem w MontrealuHurkacz poznał rywala w finale. Łatwo nie będzie. Wyścig z czasem

Równie wymagający bój w półfinale stoczył jego rywal, Pablo Carreno-Busta. Hiszpan nie bez problemów pokonał w trzech setach Brytyjczyka Daniela Evansa (39. ATP) 7:5, 6:7 (7-9), 6:2. Dla Carreno-Busty będzie to pierwszy w karierze finał rangi Masters 1000.

Do tej pory Hurkacz rywalizował z Hiszpanem dwukrotnie. Po raz pierwszy spotkali się w Cincinnati w 2021 roku. Wówczas Carreno-Busta pokonał 25-latka 7:6 (6), 7:6 (3). Jednak już kilka tygodni później doszło do rewanżu. Tenisiści ponownie spotkali się w finale imprezy w Metz. Wtedy to Hurkacz był górą 7:6 (2), 6:3.

Novak Djoković po meczu z Daniłem MiedwiediewemAmerykanie bezlitośni dla Djokovicia. Serb wykluczony z kolejnego turnieju

Hurkacz - Carreno-Busta. Walka o tytuł. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online

Rywalizacja polsko-hiszpańska rozpocznie się w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 22:00. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport. Spotkanie będzie można oglądać również na platformie Polsat Box Go. Relacja będzie dostępna także na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej.