Zagraniczne media pytają o Igę Świątek. "Jej dominacja dobiega końca?"

Iga Świątek przegrała w ciągu miesiąca trzy spotkania. To sprawiło, że dziennikarze portalu givemesport.com zaczęli się zastanawiać, czy dominacja Polki w cyklu WTA zaczęła dobiegać końca. - Choć pozycja numer jeden Świątek nie jest zagrożona, na razie jej ostatnie wyniki świadczą przynajmniej o tym, że jest do pokonania - podkreślili dziennikarze.

Za Igą Świątek wyczerpujący mecz z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. Tenisistki spędziły na korcie trzy godziny i zaprezentowały bardzo dobry tenis. Ostatecznie górą była jednak niżej notowana Haddad Maia, która wygrała 6:4, 3:6, 7:5. Tym samym Polka poniosła już trzecią porażkę w ciągu miesiąca na dość wczesnym etapie turnieju - po porażkach w III rundzie Wimbledonu i w ćwierćfinale turnieju w Warszawie.

Zobacz wideo Skoczkowie narciarscy "w tenisowej piaskownicy". Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Portal givemesport.com po kolejnej porażce Igi Świątek zaczął rozważania, czy Polka nadal jest faworytką do wygrania tegorocznego US Open. - Czy jej dominacja nad resztą tenisistek dobiega końca? - pytają dziennikarze portalu.

"Świątek nie jest już niepokonana. Czy jej dominacja dobiega końca?"

- 21-letnia Polka nie była w stanie wygrać dwóch głównych turniejów - przegrywając z Cornet w trzeciej rundzie Wimbledonu. Świątek zrobiła sobie miesięczną przerwę, po czym wróciła do gry na Poland Open. Mistrzyni Roland Garros bez problemu przeszła przez pierwsze dwa mecze, przegrywając następnie w trzech setach z Caroline Garcia - podkreśla portal.

- Choć pozycja numer jeden Świątek nie jest zagrożona, na razie jej ostatnie wyniki świadczą przynajmniej o tym, że jest do pokonania. Bez względu na obecną formę Świątek jest niemal pewne, że zostanie rozstawiona jako "jedynka" w tegorocznym US Open. I nadal trudno nie uważać jej za faworytkę turnieju - dodają dziennikarze.

- Ostanie wyniki Świątek nie powinny przesłaniać faktu, że pozostaje najbardziej kompletną tenisistką na świecie i jest jedną z zaledwie trzech zawodniczek z pierwszej dziesiątki rankingu, które wygrały turniej Wielkiego Szlema. Choć nie jest już niepokonana, nadal może zdobyć swój trzeci tytuł Wielkiego Szlema - zakończył portal.

Kolejna okazja do weryfikacji formy Igi Świątek już za kilka dni w Cincinnati. Rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek 15 sierpnia i zakończy się w niedzielę 21 sierpnia. Za dwa tygodnie rozegrany zostanie pierwszy mecz w US Open, który będzie ostatnim turniejem wielkoszlemowym w tym roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.