Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w Toronto. Zagra z nią pierwszy raz w karierze

Iga Świątek poznała rywalkę w III rundzie turnieju WTA 1000 w Toronto. Będzie nią Beatriz Haddad Maia (WTA 24.). Brazylijka w II rundzie pokonała Kanadyjkę Leylah Fernandez (WTA 13.) 7:6(4), 6:1.

Iga Świątek udanie rozpoczęła udział w turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Toronto. Jako liderka rankingu WTA, a tym samym najwyżej rozstawiona ze wszystkich uczestniczek, przystąpiła do walki od drugiej rundy. W niej nie dała szans Australijce Ajli Tomljanović (WTA 72.). Polka potrzebowała zaledwie 1 godziny i 5 minut, by wygrać 6:1, 6:2.

Iga Świątek w III rundzie turnieju w Toronto po raz pierwszy karierze zagra z Beatriz Haddad Maia

Następnie nasza mistrzyni mogła ze spokojem czekać na informację, z kim zagra w następnej rundzie. Przeciwniczkę Świątek miał wyłonić mecz Beatriz Haddad Maia (WTA 24.) - Leylah Fernandez (WTA 13.), który rozpoczął się o godzinie 20:35. Po trwającej 98 minut batalii górą okazała się Brazylijka, która pokonała finalistkę zeszłorocznego US Open 7:6(4), 6:1.

Iga Świątek.Iga Świątek wróciła i znów zachwyca. Rywalka totalnie rozbita

Walka w pierwszym secie była bardzo wyrównana. Leylah Fernandez zdołała obronić piłkę setową i o zwycięstwie w tej partii zadecydował tie-break. W nim jednak zdecydowanie lepiej grała Haddad Maia, która od stanu 3:2 dla rywalki, wygrała cztery piłki. Kanadyjce oddała już tylko jedną i po chwili zakończyła seta po własnym serwisie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Druga partia to już jednostronne widowisko. Beatriz Haddad Maia zdominowała rywalkę. Pewnie punktowała po własnym podaniu, a do tego dwukrotnie przełamała serwis rywalki. Po zaledwie 34 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:1 w secie i 2:0 w całym meczu.

Teraz przed Brazylijką znacznie trudniejsze zadanie. Na jej drodze stanie Iga Świątek, bezsprzecznie najlepsza tenisistka świata ostatnich miesięcy. Będzie to pierwsze spotkanie obu zawodniczek na zawodowych kortach. Mecz zaplanowano na czwartek, na godzinę 17:00 polskiego czasu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Serena Williams kończy karierę. Jest inspiracją nie tylko dla kobietSerena Williams zrewolucjonizowała kobiecy tenis. Świątek: Czułam się przytłoczona