Tenisistka przeprasza za swoje zachowanie. "Może zjadłam za dużo przed meczem"

- Nie chcę brzmieć dramatycznie, ale było mi ciężko na korcie. Przepraszam za moje zachowanie, ale bardzo źle się czułam - powiedziała Bianca Andreescu. Kanadyjka pokonała Darię Kasatkinę 7:6, 6:4 w pierwszej rundzie WTA 1000 w Toronto.

W piątek rozpoczął się turniej WTA 1000 w Toronto. W pierwszej rundzie tych rozgrywek Bianca Andreescu (53. WTA) zmierzyła się z Darią Kasatkiną (9. WTA). Kanadyjka podczas meczu zmagała się z problemami zdrowotnymi. Tenisistka musiała poprosić o przerwę medyczną pod koniec pierwszego seta.

Andreescu komentuje problemy zdrowotne i przeprasza. "Nigdy wcześniej się tak nie czułam"

Andreescu po zakończeniu meczu skomentowała kłopoty ze zdrowiem i przeprosiła za przerwę w grze. - Nie chcę brzmieć dramatycznie, ale było mi ciężko na korcie. Przepraszam za moje zachowanie, ale bardzo źle się czułam. Nie wiem, o co chodziło. Może zjadłam za dużo przed meczem. Nie wiem co do diabła. Nigdy wcześniej się tak nie czułam - wyznała Kanadyjka, cytowana przez Reutersa.

iga gra3Iga Świątek o przełamaniu kobiecego tabu: "Zrobiłam to spontanicznie"

Pomimo problemów zdrowotnych, Andreescu pewnie pokonała Darię Kasatkinę 7:6, 6:4 i awansowała do kolejnej rundy turnieju. Kanadyjka wypowiedziała się także o zwycięstwie nad Rosjanką. - Przyjechałam tu trzy lata po tytule i zmierzyłam się ze świetną rywalką. Grałam bardzo dobrze, super stabilnie. Cieszę się, że byłam wystarczająco silna psychicznie, aby wygrać to spotkanie w dwóch setach. Dla mnie to było najważniejsze - dodała.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W kolejnej rundzie turnieju w Toronto Andreescu zmierzy się z Alize Cornet (40. WTA), która w pierwszym etapie pokonała Carolinę Garcia (34. WTA) 3:6, 6:3, 6:3. Spotkanie zaplanowane jest na noc ze środy na czwartek o 02:15 czasu polskiego.

W tym turnieju od drugiej rundy udział weźmie także Iga Świątek (1. WTA). Polka zagra z Ajlą Tomljanović (72. WTA), która pokonała Weronikę Kudiermietową (18. WTA) 6:4, 2:6, 7:6. Mecz odbędzie się w środę o 19:00. O tym, gdzie można będzie obejrzeć to spotkanie, informowaliśmy tutaj

Serena Williams podczas turnieju w TorontoSerena Williams rzuca tenis. "Odchodzę w kierunku innych rzeczy"