Świątek ze złotą szansą. Organizatorzy ogłaszają. Wyborne wieści

Świetne informacje dla Igi Świątek. Olimpijski turniej tenisa w Paryżu zostanie rozegrany na jej ulubionych kortach Rolanda Garrosa.

Od letnich igrzysk w Tokio minął rok, ale do kolejnych zostały wyjątkowo dwa lata. Paryż zaprosi sportowców i kibiców w dniach 26 lipca – 11 sierpnia 2024 roku, aby ci pierwsi walczyli o medale, a drudzy to podziwiali. 

Zobacz wideo Skoczkowie narciarscy "w tenisowej piaskownicy". Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Olimpijski turniej tenisa odbędzie się na kortach Rolanda Garrosa

Wiadomo już, kiedy rozegrany zostanie w stolicy Francji turniej tenisowy. MKOl zatwierdził, że walka o spełnienie olimpijskich marzeń w tej konkurencji odbędzie się dniach 27 lipca - 4 sierpnia. Zapadła także inna ważna decyzja, która ucieszy Igę Świątek oraz jej fanów.

Iga Świątek powraca. Osaka, Williams na horyzoncie w TorontoIga Świątek powraca. Osaka, Williams na horyzoncie w Toronto

Komitet olimpijski podał, że turniej tenisowy będzie rozgrywany na kortach Rolanda Garrosa, czyli na mączce. Nie da się ukryć, że to ulubiona nawierzchnia Świątek. Polka dwukrotnie już udowodniła, że w tym miejscu czuje się świetnie. Najpierw wygrała tam French Open w 2020 roku, a powtórzyła to w maju tego roku.

21-letnia liderka światowego rankingu tenisistek z pewnością będzie chciała wykorzystać dobre wyczucie mączki, aby zmazać złe wspomnienia z igrzysk w Tokio. Wówczas Świątek zakończyła zmagania na drugiej rundzie, przegrywając z Hiszpanką Paulą Badosą 3:6, 6:7 (4-7).

Więcej o: