Hubert Hurkacz wraca do światowego TOP10. Najnowszy ranking ATP

Hubert Hurkacz powrócił do czołowej dziesiątki rankingu ATP. 25-latek awansował z 11. na 10. lokatę. Z kolei spadek zanotowali pozostali Polacy. Prowadzenie utrzymał Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Hubert Hurkacz (10. ATP) niespodziewanie przegrał w II rundzie ATP 500 w Waszyngtonie. Polak uległ Emilowi Ruusuvuori (44. ATP) 4:6 i 6:7(3). Mimo porażki 25-latek awansował w rankingu ATP z 11 na 10 lokatę. A wszystko dzięki Jannikowi Sinnerowi, który stracił punkty za ubiegłoroczny triumf w Waszyngtonie i spadł na 12 miejsce.

Hubert Hurkacz awansuje. Pozostali Polacy spadają w klasyfikacji. Na czele bez zmian

Awans Hurkacza to jedyna dobra informacja na temat reprezentantów Polski, bowiem pozostali rodacy zanotowali spadek. Kamil Majchrzak nie startował w poprzednim tygodniu i osunął się z 85. na 88. pozycję. Niżej notowany jest także Daniel Michalski. 22-latek spadł z 243 na 251 miejsce. Z kolei na dotychczasowej lokacie pozostał Kacper Żuk. Tenisista zwyciężył w turnieju ITF World Tennis Tour w Tbilisi, dzięki czemu zachował 266 miejsce.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Iga Świątek zostawia przeszłość za sobą. Iga Świątek zostawia przeszłość za sobą. "Nie muszę już niczego udowadniać"

Liderem rankingu pozostaje Daniił Miedwiediew. Rosjanin wygrał turniej w Los Cabos, pokonując w finale Brytyjczyka Camerona Norrie 7:5 6:0. Dzięki temu triumfowi powiększył przewagę nad drugim Alexandrem Zverevem. Na trzecim miejscu pozostaje Rafael Nadal. Oprócz awansu Hurkacza, w pierwszej 10. nie doszło do żadnych przetasowań.

Kolejną szansę na zmiany w rankingu przyniesie ATP 1000 w Montrealu. Turniej zostanie rozegrany w dniach 8 -14 sierpnia. W imprezie wystartuje także najlepszy polski tenisista. Z kolei z rywalizacji wycofali się Alexander Zverev i Rafael Nadal. Obaj zawodnicy zrezygnowali z powodów zdrowotnych.

Washington TennisKyrgios wygrał pierwszy turniej singlowy od trzech lat. Dublet Australijczyka