Smutna sensacja w Waszyngtonie. Hurkacz odpadł już w II rundzie

To nie tak miało wyglądać! Hubert Hurkacz żegna się z turniejem ATP 500 w Waszyngtonie już w II rundzie. Polak przegrał z Emilem Ruusuvuorim 4:6 i 6:7(3).

Forma Huberta Hurkacza była sporą niewiadomą, bo swój ostatni mecz rozegrał podczas Wimbledonu, kiedy w I rundzie niespodziewanie przegrał z Alejandro Davidovichem Fokiną. Ale wróćmy do Waszyngtonu. W pierwszym secie środowego spotkania Hurkacz zanotował aż 11 niewymuszonych błędów i długo nie mógł się przebudzić. Miał problem z odpowiednim wyczuciem swoich forhendów, które często lądowały na aucie lub na taśmie. Polak przegrał pierwszego seta 4:6.

Okolicznościowa tablica - ceremoniz otwarcia 'kortu centralnego centralnego im. Lecha Kaczyńskiego' w 'Narodowym Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego'. Kozerki pod Grodziskiem Mazowieckim, 30 lipca 2022 r.Rosjanka w turnieju im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Jest zgoda. Minister wyjaśnia

W drugim secie Hurkacz grał już lepiej, był coraz bardziej precyzyjny i groźnie serwował - łącznie zdobył 10 asów. I choć szybko objął prowadzenie 2:1, to nagle zrobiło się 4:4, a później 6:6. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, który Emil Ruusuvuori wygrał 6(7):6(3). To oznacza, że Hurkacz żegna się z kortami w Waszyngtonie, a przecież we wtorek odpadł także z turnieju debla. Para Hurkacz & Tommy Paul przegrała z Danielem Evansem i Johnem Peersem w swoim pierwszym spotkaniu.

Z kim teraz zagra Ruusuvuori?

Fin w I rundzie odprawił Amerykanina Mackenzie McDonalda 1:6, 6:4, 6:4. A teraz - po odprawieniu Hurkacza - zmierzy się ze zwycięzcą z pary Mikael Ymer (115. miejsce w rankingu) vs. Asłan Karacjew (36.), gdzie zdecydowanym faworytem jest Rosjanin. Choć Fin to dopiero 46. rakieta świata, to w starciu z Polakiem pokazał, że jest zdolny do niespodzianek.