Trener Djokovicia nie ma już nadziei. "Nie sądzę, że Biden zmieni zasady"

Tegoroczny US Open zbliża się wielkimi krokami. Szanse na udział Novaka Djokovicia z każdym dniem maleją. Serb może nie wystąpić w turnieju z powodu braku szczepienia na COVID-19. - Novak spróbuje zagrać, ale nie mam nadziei - przyznał jego trener Goran Ivanisević.

US Open wystartuje 29 sierpnia i potrwa do 11 września. Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju już dawno zapowiedzieli, że udział wziąć mogą tylko zaszczepieni tenisiści i tenisistki. Wiąże się to z regulacjami władz Stanów Zjednoczonych dotyczącymi wjazdu cudzoziemców na teren USA. Mimo braku szczepienia Novak Djoković przygotowuje się do startu. Jego trener nie ma jednak nadziei na start Serba w rywalizacji.

Zobacz wideo Iga Świątek ciężko trenuje. Oto dowód

Novak Djoković chce zagrać w US Open. "Nie sądzę, że Joe Biden zmieni zasady"

Już po Wimbledonie Djoković zapowiadał, że będzie chciał wystąpić w US Open. Serb zgłosił się nawet do nowojorskiej rywalizacji. - Mam nadzieję na dobre wieści z USA - mówił w połowie lipca. Nadzieję stracił z kolei jego trener.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Gwiazda tenisa przekazuje całość zarobków na Ukrainę. I uderza w ZachódGwiazda tenisa przekazuje całość zarobków na Ukrainę. I uderza w Zachód

- Novak zrobi wszystko, co możliwe, być może ze specjalną wizą, ale pozostały tylko dwa tygodnie - powiedział Goran Ivanisevic, trener serbskiego tenisisty, który dodał, że nie wierzy w zmianę zasad, a co za tym idzie start Novaka w Nowym Jorku. - Osobiście nie mam żadnej nadziei. Nie sądzę, że Joe Biden zmieni zasady przed rozpoczęciem turnieju. 

Novak Djoković nie chce powtórki skandalu. "Nie zjawię się w USA, dopóki nie uzyskam zgody"

Kilka tygodni temu zwycięzca tegorocznego Wimbledonu zapewnił, że nie chce dopuścić do powtórki skandalu ze stycznia. Wówczas Djoković został deportowany z Australii z powodu braku szczepienia. 

Martin zawieszony przez federację. Przyłapali go na dopinguMartin zawieszony przez federację. Przyłapali go na dopingu

- Nie pojadę do USA, jeśli nie będę miał odpowiedniego zezwolenia. Brak występu na US Open to nie koniec świata - powiedział serbski tenisista po zwycięstwie w Wimbledonie i dodał: - Australijska saga nie była przyjemna.

Więcej o: