Djoković nie tylko "niebezpieczny". Znów oberwał. "Nie zasługuje na ani centa z Wimbledonu"

- Djoković nie okazywał szacunku swoim rywalom i fanom tenisa. Novak powinien przekazać swoje wygrane z Wimbledonu w wysokości 2 milionów funtów organizacjom charytatywnym - mówi brytyjski dziennikarz, Benjamin Butterworth, znów atakując zwycięzcę tegorocznego Wimbledonu.

Novak Djoković (7. ATP) nie zagrał w styczniowym Australian Open, bo nie chciał przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19. Serb ostatecznie został deportowany z Australii. Jego zachowanie wzbudziło kontrowersje w całym sportowym środowisku. Z tego samego powodu Djoković nie mógł wystąpić w turniejach Indian Wells oraz Miami Open.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Fręch oburzona brakiem punktów. Fręch oburzona brakiem punktów. "To boli. Nie jesteśmy winni "

"Djoković nie okazywał szacunku swoim rywalom i fanom tenisa"

Kilka dni temu Benjamin Butterworth, brytyjski dziennikarz, ostro skrytykował tegorocznego triumfatora Wimbledonu. - Novak Djoković to obecnie jedna z najniebezpieczniejszych osób na świecie - mówił.

Teraz Benjamin Butterworth zwrócił się do Novaka Djokovicia, prosząc go o zrezygnowanie pieniędzy, które dostał za zwycięstwo w tegorocznym Wimbledonie. Stwierdził również, że Serb nie zasłużył na nagrodę pieniężną za triumf w Londynie.

- Novak Djoković nie zasługuje na ani centa nagrody pieniężnej z Wimbledonu. Gdybyśmy wszyscy podjęli samolubną decyzję o odmowie szczepień przeciwko COVID-19, tak jak on, nie byłoby turniejów tenisowych. Nie okazywał szacunku swoim rywalom i fanom tenisa. Novak powinien przekazać swoje wygrane z Wimbledonu w wysokości 2 milionów funtów organizacjom charytatywnym pomagającym ludziom z długotrwałym COVID-19 lub rodzinom tych, którzy zmarli po odmowie szczepionki. To pokazałoby, że jest poważny i gotowy do poprawy - przyznał dziennikarz.

Niezaszczepiony Novak Djoković wciąż nie jest pewny występu w US Open 2022. Serb może stracić kolejną wielką imprezę w tym sezonie. Nowojorski turniej rusza 29 sierpnia, ale Amerykanie nadal nie wpuszczają niezaszczepionych cudzoziemców (z pewnymi wyjątkami, które nie dotyczą serbskiego tenisisty).

Britain Wimbledon TennisNajlepsi tenisiści ponad prawem. Szokujące wyniki śledztwa. "Pogwałcenie kodeksu"

21-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych z ewentualnego braku na US Open nie robi tragedii. - Nie pojadę do USA, jeśli nie będę miał odpowiedniego zezwolenia. Brak występu na US Open to nie koniec świata - powiedział były lider światowego rankingu.

Więcej o: