Agnieszka Radwańska jednak nie zagra w finale Wimbledonu legend

Agnieszka Radwańska i Jelena Janković przegrały swój ostatni grupowy mecz w turnieju legend Wimbledonu. Po dwóch zwycięstwach Polka i Serbka przygrały z parą Daniela Hantuchova/Laura Robson 4:6, 2:6 i nie zagrają w finale.

Agnieszka Radwańska i Jelena Janković zagrały z parą Daniela Hantuchova/Laura Robson o finał turnieju legend Wimbledonu. Gdyby zwyciężyły, nie musiałyby się oglądać na wynik meczu: Casey Dellacqua/Alicia Molik - Flavia Pennetta/Francesca Schavione i zagrałyby w decydującym spotkaniu z liderkami grupy A. Radwańska i Janković były faworytkami, bo wygrały dwa poprzednie spotkania, nie przegrywając nawet seta.

Elena Rybakina po wygraniu WimbledonuZadziwiające zachowanie Rybakiny po wygraniu Wimbledonu. "Nerwy"

I dobrze zaczęły spotkanie, bo od prowadzenia 2:0 w gemach. Wówczas jednak stanęły, a rywalki zaczęły rządzić na korcie. Wygrały pięć kolejnych gemów i wydawało się, że Radwańskiej i Janković nie uda się już wrócić do gry. Te stać było jeszcze na jeden zryw i nawiązały kontakt z rywalkami (4:5), ale to stało się już za późno. Hantuchova i Robson wygrały pierwszą partię 6:4.

Radwańska i Janković znowu objęły prowadzenie 2:0 i przegrały

W drugim secie scenariusz w zasadzie się powtórzył. Polka i Serbka znowu szybko objęły prowadzenie 2:0 i równie szybko wypuściły je z rąk. Tym razem seria rywalek trwała cztery gemy. Siódmy gem był niezwykle istotny, bo Radwańska i jej partnerka mogły przełamać rywalki i wówczas miałyby jeszcze realną szansę na zwycięstwo w całym secie. Niestety, ten zacięty gem padł łupem rywalek. Ostatni gem też był emocjonujący, ale skończył się tak samo – zwycięstwem pary Hantuchova /Robson. Tym razem było to 6:2. Porażka Radwańskiej i Janković oznacza, że nie zagrają w finale z parą Kim Clijsters/Martina Hingis. Tenisistki zakończyły rywalizację na fazie grupowej.

Agnieszka Radwańska wróciła na korty tenisowe po raz pierwszy od 2018 roku. Zdecydowała się wziąć udział w turnieju legend na Wimbledonie, gdzie w deblowych starciach rywalizują ze sobą światowe sławy tenisa. Jej partnerka Jelena Janković to mistrzyni Wimbledonu z 2007 roku w mikście oraz finalistka US Open 2008.

Jelena Rybakina w półfinałowym meczu Wimbledonu z Simoną HalepWimbledon ma nową królową. 23. rakieta świata triumfuje w wielkim finale