Wielka przemiana Kyrgiosa. Jego matka zdradza, co się stało. "Martwiło mnie to"

O wielkiej przemianie Nicka Kyrgiosa opowiedziała jego matka - Nill. Kobieta porozmawiała z australijskim dziennikiem "Nine Media", gdzie wskazała czynnik, który najbardziej pozytywnie wpłynął na postawę jej syna.

Nick Kyrgios jest już w finale Wimbledonu. 27-letni Australijczyk awansował do niego bez gry, bo w czwartek z turnieju wycofał się Rafael Nadal. Doświadczony Hiszpan musiał zrezygnować z walki o kolejny tytuł wielkoszlemowy z powodu kontuzji.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Dla Kyrgiosa to pierwszy finał turnieju tej rangi. Do tej pory największym osiągnięciem tego zawodnika był ćwierćfinał Wimbledonu w 2014 roku i ten sam etap rywalizacji w Australian Open w 2015 roku. W finale rywalem Australijczyka będzie zwycięzca meczu Novak Djoković - Cameron Norrie.

Marek Papszun i Goncalo FeioAsystent Papszuna zdradził, dlaczego odszedł z Rakowa Częstochowa

Awans Kyrgiosa do finału jest dużą niespodzianką. Ciekawe światło na zwyżkę formy zawodnika rzuciła jego matka - Nill Kyrgios - która porozmawiała z australijskim dziennikiem "Nine Media". Zdaniem kobiety zachowanie jej syna zmieniło się od tegorocznego Australian Open.

Matka Kyrgiosa opowiedziała o wielkiej przemianie syna

- Wcześniej bardzo trudno było nam przekonać go do zrobienia czegokolwiek. Był szczęśliwy, gdy siedział w swoim pokoju i przez cały czas grał w gry komputerowe. Od czasu spędzonego na graniu czasami bolała go nawet ręka - powiedziała matka zawodnika.

I dodała: - W Pekinie namawialiśmy go, żeby poszedł z nami zobaczyć Wielki Mur Chiński. Kto by nie chciał tego zrobić? Ale Nick wolał siedzieć w pokoju i zamawiać jedzenie. W Kanadzie nie interesował go wodospad Niagara. Na wycieczkę pojechałam sama. Martwiło mnie to wszystko.

Media: Manchester United coraz bliżej hitowego transferu. 20 mln euro różnicyMedia: Manchester United coraz bliżej hitowego transferu. 20 mln euro różnicy

- Teraz w końcu zaczął doceniać to, gdzie jest. Jego przemianę widzę po jego relacjach na Instagramie. Prawdopodobnie pierwszy raz zobaczył Big Bena. Wcześniej, gdy był w Londynie, nie chciał nigdzie chodzić. Nareszcie zrozumiał, że życie nie kręci się tylko wokół tenisa. Zaczął cieszyć się życiem, dzięki czemu i ja jestem naprawdę szczęśliwa - zakończyła kobieta.

Po drodze do finału Kyrgios pokonał kolejno Paula Jubba, Filipa Krajinovicia, Stefanosa Tsitsipasa, Brandona Nakashimę i Cristiana Graina. Finał męskiego turnieju na kortach Wimbledonu odbędzie się w niedzielę.

Więcej o: