Polskie tenisistki trafiły do "grupy śmierci". Arcytrudne losowanie Billie Jean King Cup

Polki poznały swoje rywalki w finałach turnieju Billie Jean King Cup, które odbędą się w Glasgow w dniach 8-13 listopada. Nie mogą jednak mówić o szczęściu w losowaniu - trafiły do "grupy śmierci", gdzie zmierzą się z Czeszkami i Amerykankami.

Podczas kwietniowych eliminacji rzecznik prasowy Polskiego Związku Tenisa Tomasz Dobiecki zapowiadał, że zamierza złożyć aplikację o organizację finałowego turnieju. Rada Dyrektorów ITF podjęła jednak decyzję o przyznaniu prawa organizacji finałów Billie Jean King Cup Wielkiej Brytanii. Tym samym finały odbędą się w Glasgow w dniach 8-13 listopada.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Polki w piątek poznały swoje rywalki w fazie grupowej finałów. I trudno mówić o szczęściu w losowaniu - polskie tenisistki trafiły do "grupy śmierci", w której mierzyć się będą z Czeszkami i Amerykankami. Biorąc pod uwagę, że z każdej z czterech wyjdzie tylko najlepszy zespół, przed Polkami bardzo trudne zadanie, jeśli chcą myśleć o sukcesie w całym turnieju.

Podział na grupy finałów Billie Jean King Cup:

  • Grupa A: Szwajcaria, Kanada, Włochy
  • Grupa B: Australia, Słowacja, Belgia
  • Grupa C: Hiszpania, Kazachstan, Wielka Brytania
  • Grupa D: Czechy, USA, Polska

Dla reprezentantek Polski będzie to pierwszy udział w finałowym turnieju Billie Jean King Cup w nowej formule. W kwietniowych meczach eliminacyjnych zawodniczki prowadzone przez kapitana Dawida Celta i trenera Macieja Domkę pokonały w Radomskim Centrum Sportu 4:0 tenisistki z Rumunii. Polki wystąpiły w składzie Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Alicja Rosolska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.