Koszmar Halep w półfinale Wimbledonu. Będziemy mieli nową mistrzynię

Simona Halep żegna się z Wimbledonem. Rumunka była wręcz bezradna w starciu z Jeleną Rybakiną. Przegrała w półfinale turnieju wielkoszlemowego 3:6, 3:6. Kazaszka po raz pierwszy w karierze awansowała do finału Wimbledonu.

Pierwszy gem przebiegł wręcz ekspresowo. Na papierze to Simona Halep (18. WTA) była faworytką tego półfinału, ale Jelena Rybakina (23. WTA) w kilkadziesiąt sekund objęła prowadzenie 1:0 w gemach. Chwilę później Kazaszka przełamała rywalkę i triumfowała ponownie. Halep dopiero po czasie zaczęła łapać nieco spokoju, ale wciąż nie była to forma, jaką chciałaby prezentować w półfinale Wimbledonu.

Jelena Rybakina za to wykorzystała niemal każdą możliwą sytuację i to ona triumfowała w pierwszym secie. Ta część półfinału zakończyła się wynikiem 6:3 dla Kazaszki.

Rafael NadalNadal ma problem. 7 milimetrów wzbudza niepokój. Wielki znak zapytania

Halep bezradna w pierwszej części półfinału. Rybakina z odpowiedzią na wszystko

Na początku drugiego seta u Halep było widać inny problem. Na jej serwis Rybakina miała przygotowane bardzo dobre odpowiedzi. Co więcej Rumunka do pierwszego gema drugiego seta popełniła sześć podwójnych błędów. Do tego doliczyć też trzeba 11 niewymuszonych błędów. W sumie trafiła tylko 21 z 44 piłek serwisowych (48 proc.)

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dla Rybakiny najgorszym momentem okazał się czwarty gem drugiego seta. Kazaszka przegrała go do zera i doprowadziła do wyrównania 2:2. Tuż potem odzyskała jednak swój rytm i wygrała kolejną partię. W Szóstym gemie zaś posłała aż cztery asy serwisowe i powiększyła przewagę na 4:2. Reszta spotkania byłą równie udana dla 23-letniej Rybakiny. Halep popełniła błąd, nie trafiła w kort, następnie zaserwowała, ale nie odbiła kontry Kazaszki. Był to ostatni punkt w meczu. Rybakina wygrała 6:3.

Porażka Halep przerwała też jej serię 12 wygranych w Wimbledonie. Podobną miała także na Roland Garros w latach 2018-2019. Wówczas po jedenastu meczach bez porażki w ćwierćfinale Roland Garros 2019 pokonała ją Amanda Anisimowa, którą Rumunka pokonała w ćwierćfinale tegorocznego turnieju w Londynie. Podkreślmy, że Halep triumfowała na kortach w Londynie w 2019 roku.

Iga Świątek i Agnieszka RadwańskaRadwańska podbija Wimbledon. Będzie wielki powrót? W szatni "dzika karta"

Został już tylko finał Wimbledon. W nim Jelena Rybakina zmierzy się z Ons Jabeur (2. WTA). Tunezyjka pokonała w poprzedniej rundzie swoją bliską koleżankę, Tatjanę Marię (46. WTA) 6:2, 3:6, 6:1. Dla jednej i drugiej zawodniczki będzie to pierwszy wielkoszlemowy finał w karierze. To oznacza, że w sobotę poznamy nową mistrzynię.