Rosolska za ćwierćfinał Wimbledonu zarobiła mniej niż reszta Polek

Duet Alicja Rosolska (Polska) - Erin Routliffe (Nowa Zelandia) dotarł do ćwierćfinału debla tegorocznego Wimbledonu. Wiadomo, ile Polka zarobiła za udział w turnieju. To drugi najlepszy wynik Rosolskiej w karierze.

Alicja Rosolska była ostatnią Polką rywalizującą w tegorocznym Wimbledonie. Polka w parze z Nowozelandką Erin Routliffe zakończyła zmagania na ćwierćfinale debla, gdzie przegrała z duetem Amerykanek, czyli Danielle Collins - Desirae Krawczyk (1:6, 7:6, 3:6). To był drugi najlepszy wynik Rosolskiej w historii występów w deblowych turniejach wielkoszlemowych. Wiadomo, ile Polka zainkasuje za grę w ćwierćfinale turnieju na kortach trawiastych.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Wiadomo, ile Alicja Rosolska zarobiła za udział w Wimbledonie

Pula nagród w tegorocznym Wimbledonie wynosiła 40,35 mln funtów, czyli około 218 mln złotych. Organizatorzy przeznaczyli łącznie 2,332 mln funtów na nagrody w rozgrywkach deblowych. Duet Alicja Rosolska - Erin Routliffe za awans do ćwierćfinału otrzymał 67 tys. funtów do podziału, co oznacza, że Polka zarobiła około 188 tys. złotych za udział w turnieju wielkoszlemowym na kortach trawiastych w Londynie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dla porównania zwycięska para w deblu inkasuje 540 tys. funtów do podziału, co w przeliczeniu na polską walutę daje jednej zawodniczce niewiele ponad 1,5 mln złotych. Najlepszym wynikiem Alicji Rosolskiej w deblowych turniejach wielkoszlemowych jest półfinał Wimbledonu z 2018 roku, gdzie wraz z Amerykanką Abigail Spears przegrała z Czeszkami - Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą (5:7, 4:6). Wtedy Polka zarobiła około 260 tys. złotych.

Mimo dobrego wyniku w deblu podczas Wimbledonu nagroda dla Alicji Rosolskiej i tak prezentuje się dużo gorzej od nagród dla singlistek. Iga Świątek i Magdalena Fręch dotarły do trzeciej rundy Wimbledonu, za co zarobiły 120 tys. funtów, czyli ponad 645 tys. złotych. Z kolei Maja Chwalińska, Magda Linette i Katarzyna Kawa otrzymały za drugą rundę 78 tys. funtów, czyli niemal 440 tys. złotych.

Więcej o: