Kamera złapała wymowny gest ojca Rafaela Nadala. Mówi wszystko o jego zdrowiu [WIDEO]

Rafael Nadal stoczył walkę nie tylko z rywalem, ale i samym sobą, by awansować do półfinału Wimbledonu. Hiszpan w trakcie drugiego seta meczu ćwierćfinałowego z Taylorem Fritzem miał problemy ze zdrowiem i musiał skorzystać z pomocy medycznej. Kamery uchwyciły zachowanie ojca legendarnego tenisisty, który prawdopodobnie próbował namówić go do kreczu.

W środę do walki o półfinał Wimbledonu stanęli Rafael Nadal (ATP 4.) i Taylor Fritz (ATP 14.). Faworytem starcia był oczywiście legendarny Hiszpan, który już dwukrotnie w swojej karierze wygrywał na londyńskich kortach. Nadal musiał jednak stoczyć pojedynek nie tylko z dobrze grającym rywalem, ale i samym sobą. W trakcie drugiego seta dopadły go problemy zdrowotne.

Ojciec namawiał Rafaela Nadala do kreczu? Kamera wyłapała wymowny gest

Nadal zgłosił sędziemu konieczność skorzystania z pomocy medycznej. Na jego twarzy widać było grymas bólu. Wszystko wskazywało na to, że ma problem z mięśniami brzucha. Przez kilka minut nie było wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować grę. Po konsultacji z fizjoterapeutą 36-latek zszedł do szatni.

Alicja RosolskaOstatnia Polka poza Wimbledonem. Alicja Rosolska odpada w ćwierćfinale debla

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W tym momencie kamery uchwyciły zachowanie Sebastiana Nadala, ojca tenisisty. Mężczyzna był wyraźnie zaniepokojony. Wykonał kilka gwałtownych gestów rękoma, wyraźnie chcąc coś pokazać swojemu synowi. Można odnieść wrażenie, że starał się przekazać, by Rafael po prostu skreczował i nie narażał się na poważniejszy uraz. Być może jednak namawiał go tylko do odpoczynku. Wśród kibiców i ekspertów szybko pojawiły się różne teorie. Sytuację można zobaczyć na nagraniu poniżej.

Rafael zacisnął zęby i wrócił po chwili na kort, by kontynuować pojedynek. Zdołał wygrać drugiego seta przełamując rywala w dwunastym gemie. Aby odnieść końcowy sukces, musiał jednak rozegrać pięć wyczerpujących setów i super tie-breaka. Spotkanie trwało ponad cztery godziny. Fritz nie odpuszczał, ale ostatecznie był zmuszony uznać wyższość legendy. Nadal zwyciężył 3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6(10:4). W półfinale zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem (ATP 40.).

Carlos AlcarazAlcaraz aż rozłożył ręce, gdy usłyszał pytanie. Dziennikarz się nie popisał