Znamy pierwsze półfinalistki Wimbledonu. Świetna seria zwycięstw przedłużona

Poznaliśmy drugą parę półfinału Wimbledonu. Zagra w nim Jelena Rybakina, która pokonała Ajlę Tomljanović 4:6, 6:2, 6:3 oraz Simona Halep. Rumunka wygrała 6:2, 6:4 z Amandą Anisimovą.

W środę poznaliśmy drugą parę półfinałową Wimbledonu. W jednym z meczów o awans do finału zmierzą się Jelena Rybakina oraz Simona Halep. Spotkanie zaplanowane jest na czwartek o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Wyrównany pojedynek Rybakiny i Tomljanović. Kazaszka gra dalej

W pierwszym środowym meczu ćwierćfinałowym zmierzyły się ze sobą Ajla Tomljanović (44. WTA) i Jelena Rybakina (23. WTA). Starcie lepiej rozpoczęła Kazaszka. Wygrała pierwszego gema, ale później radziła sobie już tylko gorzej. Tomljanović szybko przejęła inicjatywę i w pewnym momencie prowadziła 3:1. Australijka utrzymała dwugemowe prowadzenie do końca seta i ostatecznie wygrała go 6:4. Drugi set niemal całkowicie należał już do Kazaszki. Co prawda po czterech gemach utrzymywał się wynik 2:2, ale później Rybakina nie dała większych szans rywalce. Nie oddała już żadnego gema i ostatecznie wygrała drugą odsłonę 6:2. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był trzeci set.

Kapitalnie rozpoczęła go reprezentantka Kazachstanu. Rybakina świetnie sobie radziła z rywalką i bezproblemowo prowadziła 3:0. Wydawało się, że szybko przypieczętuje zwycięstwo, ale w pewnym momencie do głosu zaczęła dochodzić Tomljanović. Przy stanie 5:1 dla Rybakiny, Australijka wygrała dwa gemy z rzędu. Ostatecznie nie zdołała dogonić rywalki i przegrała tego seta 3:6.

Jednostronne widowisko. Simona Halep w półfinale

W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu zagrały Simona Halep (18. WTA) oraz Amanda Anisimova (25. WTA). Mecz nie przyniósł kibicom już tylu emocji. Lepiej rozpoczęła go Anisimowa, wygrywając pierwszego gema, ale później nie była w stanie poradzić sobie z grą rywalki. Halep zaprezentowała się w pierwszym secie bardzo dobrze i ostatecznie wygrała go 6:2.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi set przebiegał bardzo podobnie. Ponownie lepiej zaczęła go Amerykanka, która szybko objęła prowadzenie 1:0. Tak jak w poprzedniej odsłonie, w kolejnych minutach byliśmy świadkami popisu gry Simony Halep. Rumunka nie dała większych szans rywalce i wydawało się, że szybko zakończy tę rywalizację. Anisimowa nie zamierzała się jednak poddawać i wygrała trzy gemy z rzędu. Ostatecznie Amerykanka nie doprowadziła do wyrównania i przegrała ten set 4:6. Dzięki temu zwycięstwu Rumunka przedłużyła serię wygranych z rzędu na Wimbledonie do 12.  Podobną serię miała także na Roland Garros w latach 2018-2019. Wówczas po jedenastu meczach bez porażki w ćwierćfinale Roland Garros 2019 pokonała ją... Amanda Anisimova.

Jelena Rybakina - Ajla Tomljanović 2:1 (4:6, 6:2, 6:3)

Simona Halep - Amanda Anisimova 2:0 (6:2, 6:4)

W drugim meczu półfinałowym zmierzą się Ons Jabeur (2. WTA) oraz Tatjana Maria (103. WTA). Spotkanie odbędzie się w czwartek o 14:00.