Rosjanie piszą o skandalu na Wimbledonie. Poszło o Szarapową

W ubiegłą niedzielę na korcie centralnym w Londynie uroczyście obchodzono setną rocznicę powstania obiektu. Wśród zaproszonych gości obecnych było wielu znakomitych przedstawicieli świata tenisa. Zabrakło Marii Szarapowej, a rosyjskie media wieszczą z tego powodu skandal.

Obchody stulecia kortu centralnego były jednym z ważniejszych punktów tegorocznego Wimbledonu. Jak się okazuje, nie wszystkie mistrzynie tego turnieju wzięły udział w uroczystości. Wśród nieobecnych znalazła się między innymi Maria Szarapowa

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Maria Szarapowa niezaproszona na obchody z powodu narodowości? Rosjanie doszukują się skandalu, a organizatorzy dementują

Rosyjskie media od razu zaczęły doszukiwać się drugiego dna w związku z nieobecnością ich mistrzyni na stuleciu kortu centralnego. "Skandal Szarapowej i święto Wimbledonu" - czytamy na sport-express.ru. Zdaniem dziennikarzy absencja Rosjanki mogła wiązać się z pochodzeniem tenisistki i względami politycznymi. Organizatorzy Wimbledonu zdementowali te oskarżenia w oficjalnym oświadczeniu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Aktywiści pytają, gdzie jest Shuai PengWładze Wimbledonu zatrzymały aktywistów z koszulkami Shuai Peng. Zakaz rozmów

Zdaniem szefów wielkoszlemowego turnieju na uroczystościach zabrakło nie tylko Szarapowej, ale także wielu innych wybitnych tenisistek. Polityka natomiast nie miała mieć żadnego wpływu na przebieg uroczystości. Według rosyjskich mediów "wyjaśnienia te wyglądają dosyć dziwne". Sama Szarapowa nie skomentowała tej kwestii.

Agnieszka Radwańska w Bydgoszczy zagrała razem z Dawidem Celtem pokazowy mecz Envio Tennis Cup 2021, a wcześniej przeprowadziła trening dla szkółek tenisowych.Agnieszka Radwańska wygrywa na Wimbledonie i usłyszała: Pomyliłaś turniej

Kort centralny uroczyście obchodził swoje 100. urodziny w niedzielę przed rozpoczęciem meczów turniejowych. Obchody zgromadziły ponad 1500 gości z całego świata i uświetnione przez muzyków oraz pokaz fajerwerków. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii angielskiego tenisa.

Wimbledon wchodzi w decydującą fazę. Kto wygra Wielkiego Szlema?

Wśród mężczyzn faworytami do sięgnięcia po zwycięstwo są między innymi Novak Djoković (3. ATP) oraz Rafael Nadal (4. ATP). U pań z kolei najwięcej szans na końcowy triumf daje się Ons Jabeur (2. WTA) oraz Simonie Halep (18.WTA). Finał turnieju zaplanowano na 10 lipca.

Więcej o: