Historyczna chwila na Wimbledonie. 25 lat czekania i stało się

We wtorek Ons Jabeur zmierzyła się z Marie Bouzkovą w ćwierćfinale Wimbledonu. Tunezyjka pokonała Czeszkę 3:6, 6:1, 6:1 i awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju po raz pierwszy w historii.

We wtorek Ons Jabeur (2. WTA) zmierzyła się w ćwierćfinale Wimbledonu z Marie Bouzkovą (66. WTA). Tunezyjka była zdecydowaną faworytką tego starcia. Jej rywalce niewielu dawało szanse nawet na nawiązanie walki.

Wimbledon. Ons Jabeur lepsza od Bouzkovej. To dla niej pierwszy półfinał Wielkiego Szlema

Ku zdziwieniu ekspertów, to Czeszka dużo lepiej rozpoczęła ten mecz. W pierwszym secie Bouzkova dwukrotnie przełamała Jabeur i pewnie wygrała go 6:3. Tunezyjka była wyraźnie rozzłoszczona tak łatwo oddanym setem i w dalszej części spotkania pokazała się już z dużo lepszej strony. W drugiej odsłonie wiceliderka rankingu WTA nie dała najmniejszych szans rywalce i oddała jej tylko jednego gema. Decydujący set wyglądał niemal identycznie co poprzedni. Jabeur pewnie go rozpoczęła i ponownie była wyraźnie lepsza niż Bouzkova. Ostatecznie wygrała trzeciego seta takim samym wynikiem, a całe spotkanie 2:1 (3:6, 6:1, 6:1).

Wimbledon apeluje do o oszczędzanie żywności. Wimbledon apeluje do o oszczędzanie żywności. "Wziął 27 jogurtów jednego dnia"

Dzięki zwycięstwu nad Czeszką Jabeur awansowała do półfinału Wimbledonu. Jej rywalką w kolejnym etapie będzie rewelacja tegorocznego turnieju Tatjana Maria (103. WTA). Niemka w drugim wtorkowym ćwierćfinale pokonała swoją rodaczkę Jule Niemeier (97. WTA) 4:6, 6:2, 7:5. Wcześniej Maria wyeliminowała z turnieju dużo wyżej notowane Marie Sakkari (5. WTA) oraz Jelenę Ostapenko (17. WTA). Mecz pomiędzy Niemką a Jabeur zaplanowany jest na czwartek o 14:00.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dla Tunezyjki awans do półfinału Wimbledonu to ogromny sukces, ponieważ zagra na tym etapie wielkoszlemowego turnieju po raz pierwszy w karierze. Co więcej, jest pierwszą afrykańską tenisistką, która zakwalifikowała się do półfinału imprezy tej rangi od 1997 roku. Wówczas w 1/2 finału French Open zagrała pochodząca z Republiki Południowej Afryki Amanda Coetzer.

Tak Iga Świątek spędza czas po Wimbledonie. Tak Iga Świątek spędza czas po Wimbledonie. "Niesamowita noc"