Świetny powrót Agnieszki Radwańskiej. Zwycięstwo na Wimbledonie legend

Agnieszka Radwańska w dobrym stylu wróciła na korty tenisowe. Polka wzięła udział w meczu legend podczas Wimbledonu. W deblowym meczu wraz z Jeleną Janković pokonała Flavię Pennettę i Francesce Schavione 6:4, 6:3.

Agnieszka Radwańska powróciła na korty tenisowe po raz pierwszy od 2018 roku. Polka wzięła udział w meczu legend na Wimbledonie, gdzie w deblowych starciach rywalizowały ze sobą światowe sławy tenisa. Jej partnerką była Jelena Janković, mistrzyni Wimbledonu z 2007 roku oraz finalistka US Open 2008.

Udany powrót Agnieszki Radwańskiej. Polsko-serbski duet wygrał w meczu legend

Rywalkami Radwańskiej i Janković były Flavia Pennetta (zwyciężczyni US Open 2015 oraz Austalian Open 2011) i Francesca Schavione (mistrzyni French Open 2010). Od początku meczu widać było, że spotkanie ma charakter towarzyski i tenisistki nie podeszły do niego pod wielką presją.

Podczas rywalizacji nie zabrakło także dobrej gry. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Polsko-serbski duet wygrał go 6:4. W drugim secie dużo lepiej radziły sobie Radwańska i Janković. Tenisistki po czterech gemach prowadziły 3:1, a później zdołały jeszcze powiększyć tę przewagę. Ostatecznie wygrały go 6:3, a całe spotkanie 2:0 (6:4, 6:3).

To nie koniec meczów Radwańskiej w tym turnieju. Dzięki zwycięstwu Polka i Serbka w grupie B zmierzą się jeszcze z duetami Casey Dellacqua/Alicia Molik oraz Daniela Hantuchova/Laura Robson.

Agnieszka Radwańska w przeszłości była tenisistką z licznymi sukcesami. Polka doszła do finału Wimbledonu w 2012 roku. Wówczas przegrała z Sereną Williams 1:6, 7:5, 2:6. Na swoim koncie ma także 20 wygranych turniejów singlowych WTA. Przez lata utrzymywała miejsce wśród dziesięciu najlepszych tenisistek świata. W najlepszym momencie kariery zajmowała drugą pozycję w rankingu WTA.