Największa sensacja Wimbledonu. Maria w półfinale

Tatjana Maria (103. WTA) się nie zatrzymuje. Sensacyjna pogromczyni Marii Sakkari oraz Jeleny Ostapenko jest już w półfinale Wimbledonu. We wtorek Niemka pokonała rodaczkę - Jule Niemeier - 4:6, 6:2, 7:5.

Wtorkowy ćwierćfinał lepiej zaczął się dla Jule Niemeier. Niemka wygrała pierwszą partię 6:4. O sukcesie Niemeier zdecydował już pierwszy gem, w którym 22-latka przełamała o 12 lat starszą przeciwniczkę.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Po pierwszym gemie drugiego seta wydawało się, że ten mecz może nie potrwać długo. Niemeier znów przełamała Tatjanę Marię i znalazła się w znakomitej sytuacji. Starsza z Niemek jednak się nie załamała, wygrała kolejne cztery gemy, dwukrotnie odbierając serwis przeciwniczce. Przy stanie 5:2 Maria znów przełamała Niemeier i wygrała seta 6:2.

Marion Bartoli i Iga ŚwiątekLegenda tenisa przewidziała porażkę Świątek. "Mózg przestaje pracować"

Decydująca partia była najbardziej wyrównana. W piątym gemie Niemeier przełamała rywalkę, a za chwilę wygrała kolejnego gema i wyszła na prowadzenie 4:2. Jednak i tym nie dała rady załamać Marii. 34-latka wygrała kolejne dwa gemy i zrobiło się 4:4.

Tatjana Maria w półfinale Wimbledonu

Decydujący moment meczu miał miejsce w 12. gemie. To wtedy Maria kolejny raz przełamała Niemeier i wygrała seta 7:5, zwyciężając w całym spotkaniu 4:6, 6:2, 7:5. Niemka kontynuuje swój najlepszy występ w turnieju wielkoszlemowym. Przed startem tegorocznego Wimbledonu najlepszym osiągnięciem Marii była 3. runda Wimbledonu w 2015 roku.

Luka Jović zamyka drzwi dla Krzysztofa Piątka. Polak w trudnej sytuacjiLuka Jović zamyka drzwi dla Krzysztofa Piątka. Polak w trudnej sytuacji

"Na 34 wcześniejsze starty aż 23 razy odpadała w pierwszych rundach. Na tegoroczny Wimbledon Niemka przyjechała po prawie czterech latach czekania na wygranie wielkoszlemowego meczu - podczas US Open 2018 sensacyjnie pokonała Agnieszkę Radwańską i znalazła się w drugiej rundzie. A później osiem razy z rzędu odpadała już po pierwszych meczach" - pisał o Marii Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

Maria jest największą największą sensacją tegorocznego turnieju pań. W 3. rundzie Niemka wyeliminowała 5. zawodniczkę rankingu WTA - Marię Sakkari - a w kolejnej rundzie poradziła sobie ze zwyciężczynią Rolanda Garrosa z 2017 roku - Jeleną Ostapenko.

W półfinale rywalką Marii będzie lepsza z pary Marie Bouzkova - Ons Jabeur. To spotkanie rozpocznie się we wtorek po południu.

Więcej o: